וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.בי.אי: עיקר הצמיחה בעלית צפוי לנבוע מתהליכי התייעלות

אמיר טייג

17.6.2002 / 14:50

חברת ההשקעות מעניקה המלצת "קנייה" למניית עלית תעשיות; עלית מתקשה להעמיס הפיחות בשקל על הלקוח והוא מעיב על רווחיותה

"בשנתיים הקרובות עיקר הצמיחה בעלית צפוי לנבוע מתהליכי התייעלות פנימיים ולא מגידול בהיקף הפעילות", כך כותב יובל זעירא מחברת ההשקעות אי.בי.אי, ומוסיף כי להערכתו עיקר הפגיעה בפעילות עלית כבר מאחוריה. להערכת זעירא, גידול היקפי המכירה ומאמצי ההתייעלות צפויים להשפיע לחיוב על רווחיות עלית, ולכסות על ההפסדים התפעוליים שגורמת הפעילות בחו"ל.

עם זאת, זעירא אומר כי הפיחות בשער השקל צפוי לייקר את עלויות מירב חומרי הגלם של החברה ולפיכך לפגוע ברווחיותה, מאחר שהמצב הכלכלי ימנע ממנה לגלגל ייקור זה על הלקוח. להערכתו, היעד שהציבה לעצמה עלית להפחית את ההפסדים התפעוליים של עלית אינטרנשיונל בשנת 2002 ל-10 עד 20 מיליון שקל, נראה היום כקשה להשגה. זעירא מעריך כי בטווח הבינוני והארוך יש לעלית מרחב התייעלות הנובע מהאפשרות לשיתוף פעולה עם החברה האחות שטראוס, בנושאים כמו הפצה ומטה. שיתוף פעולה מסוג זה כמעט ולא קיים היום, בגלל מבנה השליטה בעלית תעשיות.

עוד מציין זעירא כי עלית הצליחה לחזק את מעמדה בעיקר בתחום הקפה ונפגעה בעיקר בתחום החטיפים והעוגות. עלית מובילה את שוק הקפה הקלוי בישראל עם נתח שוק של 75%, את שוק השוקולד בטבלאות עם 67% ואת שוק הקפה הנמס עם 68%.

בסיכום סקירתו מעניק זעירא מחיר יעד של 177.5 שקל למניית עלית 5, כ-26% מעל מחירה בשוק. זעירא מסביר כי נוכח הדיסקאונט העמוק של המניה ופוטנציאל ההתייעלות של החברה הוא מעניק לחברה המלצת "קנייה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully