וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אם סיסטמם צופה גידול של 22% בהכנסותיה ברבעון השני לעומת הראשון

נטע יעקבי

17.6.2002 / 16:33

הכנסותיה ברבעון השני יסתכמו בלפחות 14 מיליון דולר

"כשצפינו בתחילת השנה שנצמח בלפחות 30% ב-2002, שוק ההון קצת נלחץ, אבל היום אני יכולה להגיד שאנחנו באמצע הדרך להוכיח שלא היינו אגרסיוויים מדי", אומרת רונית מאור, סמנכ"לית הכספים של אם סיסטמס, עם העלאת התחזיות של החברה היום לרבעון השני. בחברה עדכנו את השורה העליונה בלבד, והם צופים כעת צמיחה של לפחות 22% בהכנסות ברבעון השני לעומת הרבעון הראשון, כלומר הכנסות של לפחות 14 מיליון דולר לעומת 11.4 מיליון דולר ברבעון הראשון.

עם זאת, בחברה לא עידכנו את התחזית לשורה התחתונה, העומדת היום על הפסד של 8 סנטים למניה. "השורה התחתונה לא תהיה נמוכה יותר מהרף שציינו", אומרת מאור, "אבל מוקדם עדיין לדבר על זה". הסיבה לכך היא שהכנסות והזמנות נוספות עשויות להירשם בשבועיים הקרובים, עד לסיום הרבעון, וכך גם דחיית הכנסות שנעשית בסיום הרבעון.

שבועיים לפני תום הרבעון, אומרת מאור כי צפיות (Visibility) החברה מאפשרת לה לחזות כי החברה תעמוד לפחות ביעדים אלו. הסיבה לעלייה בהכנסות היא עלייה במכירות הדיסק-און-קי, שבב זכרון פלאש דמוי עט. "הלקוחות מזמינים יותר מוצרים", היא אומרת, "ודווקא את המוצרים היקרים יותר, עם קיבולת הזיכרון הגדולה יותר".

כאשר העריך מנכ"ל החברה בתחילת השנה כי החברה תצמח בלפחות 30% ב-2002, היו שאמרו כי הוא אגרסיווי מדי, שכן התחזיות לרבעון הראשון והשני חזו הכנסות של כ-24 מיליון דולר, כשהם משאירים יעדי הכנסות של 17 מיליון דולר ו-18 מיליון דולר ברבעונים השלישי והרביעי בהתאמה. "היו שאמרו שקל לנו להגיד, כי המחצית השנייה נראית רחוקה מאוד", אומרת מאור, "אבל היום אני מקווה שהתחזיות המחודשות לרבעון השני עושות את העלייה במחצית השנייה ליותר הגיונית".

אז האם לאחר עדכון התחזיות לרבעון השני, צפוי עדכון נוסף להמשך השנה?

"יכול להיות שנעדכן את התחזיות, אבל עוד לא מצאנו לנכון לעשות את הצעד הזה", אומרת מאור, ומוסיפה כי החברה תדבר על התחזיות השנתיות בשיחת הוועידה שתקיים ב-22 ביולי, עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully