וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כתב אישום נגד 3 חשודים בהונאת בנקים בסך 1.3 מיליון שקל

אמיר הלמר

17.6.2002 / 17:24

מיכאל גולדברג, דוד ליטשבסקי ודימטרי זמסקוב נאשמים כי קשרו קשר עם אנשים שעזבו את הארץ, ופתחו על שמם חשבונות ללא כיסוי

פרקליטות מחוז תל אביב פלילי הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום כנגד מיכאל גולדברג, דוד ליטשבסקי ודימטרי זמסקוב המואשמים כי ביצעו הונאת ענק של בנקים שונים ברחבי הארץ.

מכתב האישום עולה כי השלושה קשרו קשר עם אנשים ממוצא רוסי, שבכוונתם להגר מהארץ לחו"ל, או השיגו פרטים על אנשים ממוצא רוסי שהיגרו זה לא מכבר מישראל והובילו אותם או כאלה שהתחזו להם לבנקים שונים ברחבי הארץ על מנת לפתוח חשבונות. זאת במטרה ליטול מהבנקים הלוואות או למשוך מחשבונות אלו סכומים במרמה ולהותיר אותם ביתרות חובה כבדות.

עוד נטען כי שניים מהנאשמים פתחו בצורה זו 61 חשבונות בבנקים שונים וקיבלו במרמה סכום כולל של 1.37 מיליון שקל.

עפ"י הנטען בכתב האישום, פתחו גולדברג וליטשבסקי משרד ברחוב נחלת בנימין בתל אביב ופירסמו בעיתונים ההמתפרסמים בשפה הרוסית מודעות המבקשות לגייס אנשים שבכוונתם לעזוב את הארץ, וזאת על מנת שישמשו "פותחי חשבונות".

עוד נטען כי חלק מ"פותחי החשבונות" פתחו אותם באמצעות תעודות זהות אמיתיות, בעוד שרובם עשו שימוש בתעודות זהות מזויפות או באמצעות חברות קש שהקימו.

הנאשמים, כך נטען, זייפו לטובת העניין עשרות תעודות זהות באמצעות ציוד מתאים שהיה ברשותם. לאחר פתיחת החשבונות, נטען כי היו "פותחי החשבונות" מזמינים מהבנק פנקסי צ'קים וכרטיסי אשראי ואלו נמסרו לידי הנאשמים שהחלו מעבירים כספים מחשבון לחשבון כדי ליצור מצג של פעילות ערה בחשבונות.

עוד נטען כי הנאשמים זייפו באמצעות מיכשור שהיה ברשותם צ'קים של חברות שונות, ובהן הכשרת הישוב ומשביר מחסני אופנה, והורו ל"פותחי החשבונות" להפקיד צ'קים מזוייפים אלו בחשבונות שעל שמם, ולאחר מכן למשוך את הכספים מהחשבונות.

כמו כן, הורו להם הנאשמים ליטול במרמה מאותם חשבונות הלוואות בסכומים הנעים בין 2,900 שקל ל-528 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully