וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפיקוח על הבנקים יעמוד על כך שנוחי דנקנר ימכור אחזקותיו בתעשיות מלח

נתן ליפסון

18.6.2002 / 13:00

מקור המעורה בעסקיו של נוחי דנקנר: דנקנר מודע היטב לכך שהפיקוח על הבנקים יחייב אותו למכור את המניות ויחייב גם את אביו למכור מניותיו בגנדן

הפיקוח על הבנקים יעמוד על כך שנוחי דנקנר, שרכש לאחרונה את השליטה באי.די.בי אחזקות באמצעות גנדן וביחד עם אחרים, ימכור את אחזקותיו (3.2%) בתעשיות מלח , השותפה בשליטה (11.6%) בבנק הפועלים . כך אומרים עתה מקורות בשוק ההון. דנקנר משמש כיו"ר ועדת האשראי של דירקטוריון בנק הפועלים.

הפיקוח על הבנקים ידחה כל הצעה אחרת לפתרון בעיית הלווה הבודד שדנקנר ייקלע אליה עקב השפעתו בבנק הפועלים ועקב ההחזקה (12.5%) של אי.די.בי אחזקות במניות בנק דיסקונט .

לדברי מקור המעורה בעסקיו של נוחי דנקנר, דנקנר מודע היטב לכך שהפיקוח על הבנקים יחייב אותו למכור את המניות והוא מכין את עצמו לכך. במקביל, אמר המקור, אביו של נוחי דנקנר, יצחק דנקנר, ייאלץ למכור את החזקותיו בגנדן.

אחת האפשרויות הנבחנות היא מכירת מניותיו של נוחי דנקנר לבני משפחה אחרים המחזיקים במניות תעשיות מלח. מכיוון שהמחיר הנוכחי של תעשיות מלח נמוך בכשני שלישים ממחיר השיא שלה בתחילת 2002, ייתכן שהסכם המכירה יכלול מנגנון לפיצוי המוכר במקרה של עלייה במחיר המניה.

לדברי המקור, מכירת מניותיו של נוחי דנקנר בתעשיות מלח ומכירת מניות גנדן על ידי אביו יתנו מענה מלא לדרישות בנק ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully