וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בהראל שוקי הון הגדילו משקל מניות הבנקים ל-14% מתיק ההשקעות המומלץ

גולן פרידנפלד

18.6.2002 / 13:24

מגדל ביטוח הוצאה מהתיק מחשש לביצוע מחיקה גדולה של 200 מ' ש' בגין אחזקתה במניות לאומי

בבית ההשקעות הראל שוקי הון מעדכנים את תיק המניות של החברה וממליצים לערוך מספר שינויים בתיק החל מיוני השנה. בהראל החליטו להוציא מתיק ההשקעות את מניות בנק דיסקונט, מגדל ביטוח, דיסקונט השקעות, אי.די.בי פיתוח, אלקטרה צריכה, גב ים, דיסקונט משכנתאות, פריורטק, טלסיס, אי.סי.איי, אמדוקס, אמפל ונור. מנגד הוחלט לכלול המניות לאומי משכנתאות, הבינלאומי 5, הראל השקעות, אורמת, תדיראן קשר, ריבוע נכסים, מגל מערכות, על בד ותרו.

האנליסטים מיכה מלכה וברוך ציבין מציינים כי החליטו להשאיר מניה אחת בתיק ההשקעות מענף המשכנתאות לאור השפל בענף הנדל"ן והפוטנציאל שקיים באם תשתנה מגמה זו. הבחירה היתה לאומי משכנתאות במקום דיסקונט משכנתאות בשל התוצאות הטובות יותר שהציגה לאומי ומכיוון שלהערכת האנליסטים ישנה גם אפשרות של הצעת רכש למניות המיעוט על ידי בנק לאומי - מהלך שעשוי להביא לתשואה נאה בתיק ההשקעות.

לאור הירידות החדות במגזר הבנקאות החליטו האנליסטים להגדיל את משקלו בתיק ההשקעות מ-13% ל-14% ולהעלות את משקלו של בנק המזרחי מ-3.5% ל-4.5% בשל התוצאות החיוביות שהציג ומשום שתיק האשראי שלו נמצא בדרגת הסיכון הנמוכה ביותר בענף הבנקאי. האנליסטים מציינים כי בתחילת השנה העריכו שתהליכי ההבראה בבנק דיסקונט יישאו פרי, כמו גם השקעה במניה. האנליסטים סבורים כי תהליכים אלה עדיין נמשכים ובשלב זה לא רואים כיצד הם יסתיימו. לכן החליטו האנליסטים להוציא את מניית דיסקונט מתיק ההשקעות ובמקומה להכניס את מניית הבינלאומי 5, שנמצאת להערכתם בנקודת שפל.

ענף הביטוח שמר על משקלו בתיק ההשקעות והוא מסתכם בכ-5.5%. מניית מגדל ביטוח הוצאה מהתיק מהחשש כי החברה תיאלץ לבצע מחיקות בהיקף של 200 מיליון שקל בגין השקעתה במניות לאומי. בענף הקמעונאות - האנליסטים העריכו כי הירידות החדות במניית הריבוע הכחול וריבוע נכסים, על רקע החולשה בדו"חות החברות ברבעון הראשון, מהוות הזדמנות השקעה. משקלה של ריבוע נכסים עלה מ-4.5% ל-6% מתוך תיק ההשקעות הכולל.

בקרב המגזר הבטחוני - האנליסטים העלו את משקלה של מניית אלביט מערכות והוסיפו לתיק מניות תדיראן קשר ומגל מערכות. חברות אלה נהנות מצבר הזמנות הולך וגדל בהיקף של מאות מיליוני דולרים, וכן ממוניטין אשר נצבר לאורך שנים. תיק המניות של הראל שוקי הון לא כולל את חברות האחזקה הגדולות במשק - דיסקונט השקעות ואי.די.בי פיתוח, וזאת בעיקר בשל רמת הניהול המוצגת בחברות אלה.

הבנקים המסחריים תופסים את הנתח הגדול ביותר מהתיק והוא מסתכם בכ-14%. הנתח השני בגודלו שייך למניות ענף הרפואה - 13%; ענף התוכנה במקום השלישי - 12.5%; ענף המוליכים למחצה - 10.25%; ענף הביטחון - 8.75%; ענף הנדל"ן המניב - 8%; ענף הטכסטיל - 7%; ענף הקמעונאות - 6.5%; ענף הכימיה - 6%; ענף הביטוח - 5.5%; וענף המשכנתאות - 2.5%.

כ-61.75% מההשקעות המוצעות בתיק הינן של חברות אשר עיקר פעילותן נמצא בחו"ל, ורק 38.2% מהמניות המוצעות הן של חברות המתרכזות בפעילות בארץ. ההסבר לכך, על פי האנליסטים, טמון בעובדה שבעוד שבשווקי חו"ל החלה כבר התעוררות כלכלית, או לפחות ניתן לראות את ניצניה הראשוניים, הרי שבישראל עדיין שורר מיתון כבד, המושפע גם מהמצב הבטחוני. לכן החליטו בהראל להגדיל את ההשקעה בחברות שעיקר פעילותן בחו"ל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully