וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רווחי ליהמן ברדרס ברבעון השני - 296 מיליון דולר

עפרה שלו

18.6.2002 / 15:05

לעומת 430 מיליון דולר ברבעון המקביל; הרווח היה גבוה מתחזיות האנליסטים

רווחי ליהמן ברדרס ירדו ברבעון הכספים השני ל-296 מיליון דולר או 1.08 דולרים למניה, לעומת רווח של 430 מיליון דולר או 1.38 דולרים למניה בתקופה המקבילה לפני שנה. חוסן בפעילות האג"ח של בנק ההשקעות המוביל לא הצליח לפצות על החולשה בפעילות המסחר במניות ובעסקי החיתום.

הרווח היה גבוה מתחזיות האנליסטים, שעמדו על 1.05 דולרים למניה. הכנסות החברה ברבעון שהסתיים ב-31 במאי הסתכמו ב-1.7 מיליארד דולר, לעומת 2 מיליארד דולר ברבעון המקביל לפני שנה.

בשל ההאטה המתמשכת בשוק ביטלו חברות רבות תוכניות למיזוגים והנפקות, ופגעו באחד ממקורות ההכנסה החשובים של בנקי ההשקעות, המשמשים חתמים ויועצים במהלכים שכאלו. כמו כן, נרשמה חולשה במסחר במניות עליו גובות חברות הברוקראז' עמלות. לעומת זאת, נרשמה פעילות ערה במסחר באג"ח, משום שמשקיעים הבורחים משוק המניות מוצאים מפלט בשוק הבטוח יותר.

ברבעון הכספים הראשון, שהסתיים ב-28 בפברואר, הרוויח ליהמן ברדרס 298 מיליון דולר או 1.07 דולרים למניה, על הכנסות של 1.61 מיליארד דולר.

אתמול פורסם דו"ח של סלומון סמית ברני הטוען כי אם לא תתרחש התאוששות חדה בכלכלה, ייאלצו בנקי ההשקעות לפתוח בסבב פיטורים נוסף במהלך החודשים הקרובים. ליהמן ברדרס וגולדמן סאקס , שנמנעו עד עתה מפיטורים רחבי היקף, ייאלצו לפטר את המספר הרב ביותר של עובדים. נכון לסוף הרבעון השני העסיק ליהמן ברדרס 12,694 איש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully