וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק עבר לעליות על אף הורדת תחזית רווח ל-IBM

גל אשד

18.6.2002 / 20:57

מורגן סטנלי הוריד את תחזית הרווח למניית IBM ב-2002 מ-3.95 ל-3.85 דולרים

המדדים המובילים מתאוששים כעת מירידות השערים בפתיחה היום, שבאו על רקע אירועי הטרור הגוברים במזה"ת. המשקיעים חשים, בעקבות פיגוע ההתאבדות שהתרחש היום בירושלים בו נהרגו 19 בני אדם, כי חוסר היציבות באזור עשוי להשפיע גם על מקומות אחרים בעולם, ובין היתר על ארה"ב. עוד העיבה על הפתיחה השלילית הורדת תחזית הרווח לחברת IBM ל-2002 ו-2003 ע"י מורגן סטנלי. הנאסד"ק עולה כעת ב-0.8% והדאו שומר על מסחר מאוזן.

בית ההשקעות מורגן סטנלי נימק את הורדת תחזית הרווח לחברת איי.בי.אמ ברמת ההוצאות הנמוכה הצפויה מצד חברות בשוק על מוצרי חומרה. בית ההשקעות הוסיף כי החולשה בעסקי IBM צפויה להשפיע על הכנסותיה ברבעון השני של 2002. תחזית הרווח החדשה של האנליסטים ל-2002 היא לרווח של 3.85 דולרים למניה לעומת תחזית קודמת ל-3.95 דולרים. עבור 2003 צופים האנליסטים כי החברה תציג רווח למניה של 4.35 דולרים לעומת הערכה קודמת לרווח של 4.45 דולרים.

נתונים מאקרו כלכליים שפורסמו היום אינם מצליחים להביא לשינוי בתחושה השלילית האופפת את השווקים עם פתיחת המסחר. מדד המחירים לצרכן מצביע על איזון לעומת תחזית הכלכלנים בשוק לעלייה קלה של 0.1%. מדד הליבה, המציג את עליית המחירים בשוק בניכוי מחירי המזון והאנרגיה, עלה ב-0.2%, בהתאם להערכות בשוק. בחודש אפריל הציג המדד עלייה של 0.5%. נתון מאקרו כלכלי נוסף שהתפרסם היום הוא מספר התחלות הבנייה בארה"ב בחודש מאי שהצביע על עלייה של 11.6%.

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת, כאשר בשעה זו בולטת מניית גילת לוויינים, שעולה ב-4.5% למחיר של 1.4 דולרים על רקע הודעת החברה כי חתמה על חוזים חדשים עם 3 חברות אסיאתיות בנוגע לפריסת רשתות תקשורת לווייניות, לאספקת שירותי אינטרנט מהיר, ביותר מ-560 אתרים. בחברה ציינו כי עשרות אלפי משתמשים ברחבי אסיה ייהנו מגישה לטכנולוגיית ה-VSAT של החברה ומשירותי אינטרנט מהיר.

החוזה החדש עליו הודיעה חברת אמדוקס אינו מצליח למתן את השפעתו של הפיגוע על ביצועי המניה שיורדת כעת ב-4.1%. החברה חתמה על חוזה עם קבוצת סגטל (Cegetel), מפעילת שירותי הטלקום הצרפתית, לפיו תרכוש האחרונה את מערכת קלריפיי של אמדוקס לניהול קשרי לקוחות ומכירות (CRM). מערכת ה-ClarifyCRM תטפל ב-12 אלף שיחות תמיכה המתקבלות ע"י חטיבת הטלפון הקווי של הקבוצה מדי חודש. אמדוקס אינה נוהגת לפרסם את ההיקף הכספי של העסקות עליהן היא חותמת, וגם בהודעה זו של החברה לא סופקו נתונים כספיים.

בבית ההשקעות אוסקר גרוס סבורים כי היקף העסקה מסתכם בכמה מיליוני דולרים, היות שעלות מערכות קשרי הלקוחות של אמדוקס נמוכה ממערכות הבילינג של החברה, כמו גם השירותים וההדרכות הניתנים עבור הטמעת המערכות.

מניית קומברס, שרשמה אמש עלייה נאה של כ-5%, אינה זוכה כעת לזריקת עידוד נוספת על אף הודעתה של קומברס, חטיבה של קומברס טכנולוג'י, כי ספקית שירותי הסלולר הגדולה בתאילנד, AIS - Advanced Info Service, בחרה בפתרון הקצה-לקצה VoiCD של החברה. VoiCD מאפשר האזנה למוסיקה והפצת קובצי מוסיקה ומולטימדיה על גבי רשתות תקשורת. מניית קומברס נסחרת כעת ללא שינוי במחיר של 10.6 דולרים.

לזרם ההודעות של החברות הישראליות המובילות מצטרפת זו של צ'ק פוינט מהיום בדבר השקת פתרונות אבטחה עבור רשתות אלחוטיות. מניית החברה עולה ב-1.4% למחיר של 15.8 דולר. בחברה מסרו כי פתרונות האבטחה אמורים לספק אבטחה כוללת מקצה לקצה לארגונים מגדלים שונים וכי כיום יותר ויותר ארגונים עוברים מה-LAN - Local Area Network לתחום הרשתות האלחוטיות משום שרשתות אלה יותר זולות ויותר נוחות.

עוד בולטת מניית צורן שעולה כעת ב-8.7% למחיר של 23.3 דולר ומשלימה בכך עלייה של כ-16% במהלך שני ימי המסחר האחרונים ומניית ביו טכנולוגיה שעולה ב-8.3% למחיר של 5 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של 271 מיליון דולר.

סקירת טרום מסחר

עליות השערים שאפיינו את השווקים במהלך שני ימי המסחר האחרונים צפויות להיקטע היום בעקבות אירועי הטרור הגוברים במזה"ת. המשקיעים חשים, בעקבות פיגוע ההתאבדות שהתרחש היום בירושלים בו נהרגו לפחות 19 בני אדם, כי חוסר היציבות באזור עשוי להשפיע גם על מקומות אחרים בעולם, ובין היתר על ארה"ב. פרסום של מדד מחירים לצרכן חיובי, במידה שיהיה כזה, עשוי לשנות את האווירה השלילית המסתמנת טרם פתיחת המסחר היום. החוזים מורים כעת על ירידה של 1.3% בנאסד"ק ושל 0.9% ב-S&P 500.

מדד המחירים לצרכן לחודש מאי שיפורסם היום טרם תחילת המסחר עשוי, על פי תחזית הכלכלנים בשוק, להצביע על עלייה של 0.1%, בעוד שמדד הליבה, שלא כולל את העלייה במחירי המזון והאנרגיה, צפוי להציג עלייה של 0.2%. בחודש אפריל הציג מדד המחירים לצרכן עלייה של 0.5%. נתון מאקרו כלכלי נוסף שיתפרסם היום הוא מספר התחלות הבנייה בארה"ב בחודש מאי, שצפוי להציג נתון של 1.6 מיליון בתים חדשים לעומת 1.56 מיליון בחודש אפריל.

ההתאוששות שחוו אתמול מרבית המניות הישראליות צפויה להשתנות היום בהתאם לאווירה השלילית המסתמנת בשווקים, וכתוצאה מהשפעתו הישירה של הפיגוע היום על המסחר בשווקים בכלל ועל המניות הישראליות בפרט.

החוזה החדש עליו הודיעה חברת אמדוקס היום עשוי למתן במעט את השפעתו של הפיגוע על ביצועי המניה. החברה חתמה על חוזה עם קבוצת סגטל (Cegetel), מפעילת שירותי הטלקום הצרפתית, לפיו תרכוש האחרונה את מערכת קלריפיי של אמדוקס לניהול קשרי לקוחות ומכירות (CRM). מערכת ה-ClarifyCRM תטפל ב-12 אלף שיחות תמיכה המתקבלות ע"י חטיבת הטלפון הקווי של הקבוצה מדי חודש. אמדוקס אינה נוהגת לפרסם את ההיקף הכספי של העסקות עליהן היא חותמת, וגם בהודעה זו של החברה לא סופקו נתונים כספיים.

בבית ההשקעות אוסקר גרוס סבורים כי היקף העסקה מסתכם בכמה מיליוני דולרים, היות שעלות מערכות קשרי הלקוחות של אמדוקס נמוכה ממערכות הבילינג של החברה, כמו גם השירותים וההדרכות הניתנים עבור הטמעת המערכות.

הודעה בדבר חוזה חדש הגיעה היום גם מצידה של חברת גילת לוויינים . החברה הודיעה כי חתמה על חוזים חדשים עם 3 חברות אסיאתיות בנוגע לפריסת רשתות תקשורת לווייניות, לאספקת שירותי אינטרנט מהיר, ביותר מ-560 אתרים. בחברה ציינו כי עשרות אלפי משתמשים ברחבי אסיה ייהנו מגישה לטכנולוגיית ה-VSAT של החברה ומשירותי אינטרנט מהיר.

מניית קומברס, שרשמה אמש עלייה נאה של כ-5%, עשויה לזכות היום בזריקת עידוד נוספת על רקע הודעתה של קומברס, חטיבה של קומברס טכנולוג'י, כי ספקית שירותי הסלולר הגדולה בתאילנד, AIS - Advanced Info Service, בחרה בפתרון הקצה-לקצה VoiCD של החברה. VoiCD מאפשר האזנה למוסיקה והפצת קובצי מוסיקה ומולטימדיה על גבי רשתות תקשורת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully