וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמשכת התנודתיות בדולר: השער היציג - 4.955 שקלים

ליאור כגן

19.6.2002 / 15:52

בשוק ממתינים להודעה על העלאת הריבית ביום שני הבא; הערכות: ההעלאה שתגדיל את פער הריביות ל-6.3% תתמוך בהתחזקות השקל

יום המסחר בשוק המט"ח התאפיין בהתחזקות הדולר מול השקל. שערו היציג של הדולר נקבע על 4.955 שקלים - עלייה של 0.53% לעומת השער היציג שנקבע אתמול, 4.929 שקלים. אולם, יש לציין כי רוב העלייה בדולר התבצעה כבר אתמול בסיום המסחר, כאשר אחד מהבנקים הגדולים קנה דולרים והעלה את השוק לרמתו הנוכחית.

מחדרי העסקות נמסר כי המסחר התנהל ברגיעה יחסית, וכי נפח העסקות לא היה גבוה. הסוחרים מציינים כי ברמות הנוכחיות אין קונים רבים לדולר, אולם גם מי שמחזיק בדולרים לא ממהר למכור. "כל עוד לא תהיה התפתחות לכיוון מסוים הדולר ייסחר בטווח מחירים של 4.91-4.98 שקלים", מעריך אחד הסוחרים, שמסביר את העלייה בדולר כתגובה מאוחרת לפיגוע בירושלים, ולחשש מהסלמה בעקבות תגובה של צה"ל.

בשוק המט"ח ממתינים להודעה על התוכנית המוניטרית לחודש יולי שתפורסם ביום שני הקרוב. בשוק ההון מעריכים כי נגיד בנק ישראל דוד קליין יעלה את הריבית בשיעור של כ-1% - העלאה שתעמיד את ריבית בנק ישראל על רמה גבוהה של 8.1%, ותפתח את פער הריביות בין השקל לדולר לרמה של כ-6.3%.

יועצי מט"ח מעריכים כי בהפרש ריביות זה, ההשקעה בשקל תהפוך לאטרקטיווית יותר בהשוואה להשקעה במטבע האמריקאי, מה שיבלום את מגמת הפיחות, ואולי אף ישנה את המגמה בשוק המט"ח בכיוון של התחזקות השקל. גורם נוסף שישפיע על שוק המט"ח הוא פקיעת אופציות הדולר שתתבצע ביום שלישי הבא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully