וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרנדלי טכנולוגיות תספק ל-IBM פיתרון לתחום הפס הרחב

צורי דאר

19.6.2002 / 11:54

החברה צופה הכנסות של כ-5 מיליון דולר ב-4 השנים הקרובות

חברת פרנדלי טכנולוגיות (Friendly Technologies), המפתחת מוצרי גישה ותמיכה לפס רחב, נבחרה ע"י חברת IBM העולמית לספק תוכנה המיועדת לחברות טלפוניה ולספקי אינטרנט מהיר. התוכנה מאפשרת למשתמש הביתי תקשורת בפס רחב, תוך מתן אפשרות לספק השירות לשלוט ביצירת התקשורת ומאפייניה.

IBM תספק את המוצר של פרנדלי כחלק מפתרון כולל שהיא מספקת, תוכנית ה-RISES, הכוללת פיתרון מקיף לאספקה ולניהול של שירותי ערך מוסף על גבי פס רחב.

המוצר של פרנדלי המשתלב במסגרת פיתרון זה, כולל תוכנת תקשורת למשתמש הביתי ותוכנת ניהול המותקנת אצל ספק השירות. המערכת מאפשרת אספקה של מספר שירותים מתקדמים, בו זמנית לאותו משתמש, בהם צפייה בסרטים על גבי פס רחב, גיבוי מרחוק ומשחקים. פרנדלי מאפשרת לבצע את התהליך אוטומטית, ללא צורך בביצוע שינויים במחשב הלקוח ע"י המשתמש הביתי.

אילן מגדל, מנכ"ל החברה מסר: "אנו צופים כי ההסכם יקדם את פרנדלי באופן משמעותי ועשוי להניב לחברה כ- 5 מיליון דולר ב- 4 השנים הקרובות, ייתכנו מספר עסקות עם חברות טלפוניה כבר בשנה זו".

פרנדלי טכנולוגיות נוסדה ב-1997 על ידי אילן מגדל ויובל מטרון. החברה מוחזקת ע"י וקטורי, זרוע ההשקעות בהיי-טק של קבוצת אירופה ישראל וארגוקווסט, מהן גייסה עד כה כ-2.5 מיליון דולר בשלושה סבבים. בעל מניות נוספים בחברה הם המייסדים מגדל ומטרון.

על לקוחותיה של החברה נמנות ברודווין, ספרינט, סינגיולר, טליה ארה"ב, רדבק, טיסקלי, פראנס טלקום, בזק, נטוויז'ן ואינטרנט זהב.

פרנדלי מעסיקה 25 עובדים ופועלת ברמת גן, ניו יורק ובגרמניה, והיא צפויה לעבור לאיזון בחודשים הקרובים.

אירופה ישראל עוסקת בתחום היזמות, הנדל"ן המסחרי והמלונאות בארץ ובחו"ל. השקעותיה של קבוצת אירופה ישראל בהיי-0טק, המנוהלות על ידי וקטורי בראשות ד"ר ראובן רגב, הינן בתחומי התקשורת, IT, Storage, Semiconductors וביו-רפואה. בין החברות הנמנות עם השקעות אלו: סגנטק, אסיגרה (לשעבר דטה סטוראג'), מודוס, מדיה גייט ואחרות. היקף השקעות ההיי-טק במסגרת וקטורי מסתכם בכ-40 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully