וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גיפט: היורו יגיע לרמה של 1 דולר עד חודש ספטמבר

ליאור כגן

19.6.2002 / 13:36

כלכלני גיפט מעריכים כי ההתפתחות בתקופה האחרונה בשערי החליפין מסמנת שינוי מגמה הולך ומעמיק לגבי הדולר האמריקאי, אשר במשך תקופה ארוכה מאוד נסחר בהערכת יתר

שערו של היורו צפוי להמשיך ולהתחזק במהלך הרבעון השלישי לעבר רמה של 1 דולר ליורו, כך מעריכים בבית ההשקעות גיפט, מקבוצת אילנות בטוחה.

"קשה לדבר על ציפיות אופטמיות בנוגע לכלכלת אירופה, אשר עדיין סובלת מחילוקי דעות לגבי המדיניות המוניטרית והפיסקלית, אך ברור שהסנטימנט האנטי-דולרי הולך ומחריף", כותבים כלכלני גיפט.

כלכלני גיפט מעריכים כי ההתפתחות בתקופה האחרונה בשערי החליפין אכן מסמנת שינוי מגמה הולך ומעמיק לגבי הדולר האמריקאי, אשר במשך תקופה ארוכה מאוד נסחר בהערכת יתר.

כלכלני גיפט מציינים מספר סיבות שיתמכו בהמשך התחזקות היורו: הגירעון במאזן השוטף של ארה"ב עומד על 5% מהתמ"ג והוא מהווה שיא היסטורי; התקציב הממשלתי של ארה"ב חזר לגירעון; מדד שוויון כוח הקנייה (PPP) מצוטט ברמות גבוהות מדי; שר האוצר של ארה"ב מראה פחות מחויבות למדיניות של "דולר חזק" מאשר קודמו בתפקיד; מסתמן שינוי בטעמם של המשקיעים הזרים אשר העדיפו עד כה את הנכסים האמריקאיים וכיום מראים עניין בשוקי אירופה ואסיה.

יש לציין כי היורו לא הצליח להגיע לרמה של 1 דולר מאז השקתו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully