וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הבנקאות של הסנאט אישרה חוק להידוק הפיקוח על ענף החשבונאות

סוכנויות הידיעות

19.6.2002 / 14:04

יו"ר הוועדה מבקש גם להגביל את שירותי הייעוץ שמספקות חברות הרו"ח ללקוחותיהן

ועדת הבנקאות של הסנאט אישרה אתמול, בעקבות פרשת אנרון וספיחיה, תיקון לחוק החשבונאות שיביא להקמת מועצת מפקחת עצמאית שתוסמך לנקוט בצעדים משמעתיים כנגד רואי חשבון.

המועצה תורכב מ-5 חברים, ששניים מתוכם יהיו רו"ח ושלושת האחרים יבואו מחוץ לעשיית החשבונאות. יו"ר הוועדה פול סרביינס מבקש גם להגביר את עצמאותם של המבקרים החשבונאים באמצעות הגבלת שירותי הייעוץ שיוכלו חברות הרו"ח להציע ללקוחות אותם הן מבקרות.

סרביינס אמר שהיה הכרח בחוק החדש על מנת להשיב את ביטחונם של המשקיעים בעקבות פרשת אנרון ושערוריות חשבונאיות נוספות. עם זאת היה סרביינס מסויג לגבי האפשרות שהחוק יאושר בסנאט, שם הוא עלול להיתקל בפיליבסטר בידי יריביו.

גם אם החוק יאושר בסנאט עדיין יהיה צורך ליישבו עם שורת תיקונים ידידותיים יותר לחברות שאושרו בידי הקונגרס. שני החוקים, של הקונגרס והסנאט כאחד, קוראים ליצירת מועצה חדשה שתפקח על תעשיית החשבונאות ותטיל עונשים על מבקרים שסרחו. המועצה המוצעת תבקש להחליף את השיטה הנוכחית בה מפקחת התעשייה במרבית המקרים על עצמה.

רשות ניירות ערך לא המתינה לתוצאות ההצבעות בבתי המחוקקים וחשפה אתמול תוכנית משלה להקמת גוף פיקוח חשבונאי בן 9 חברים. הרשות מבקשת להקים מועצת פיקוח, שתכיל לפחות 6 חברים עצמאיים ושלושה מומחי חשבונאות, שלא ישתתפו בקבלת החלטות בענייני משמעת חשבונאית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully