וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מורגן סטנלי רשם נפילה של 13.4% ברווחי הרבעון

דפנה מאור

19.6.2002 / 15:46

בר סטרנס היכה את התחזיות עם צמיחה של 20%; הצלחת בר סטרנס נזקפה לתחום המשכנתאות, המשגשג בתקופה זו בארה"ב

מורגן סטנלי דיווח על ירידה של 13.4% ברווחי הרבעון השני של השנה, בעקבות החולשה בשוקי ההון. בכך רשם בנק ההשקעות את הרבעון השביעי ברציפות של ירידות ברווחיו. בנפרד, מסר המתחרה, בר סטרנס, על תוצאות טובות מהתחזיות, עם צמיחה של 20% ברווח ברבעון.

הרווח הנקי של מורגן היה 797 מיליון דולר ברבעון שהסתיים ב-31 במאי, לעומת 921 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח למניה 72 סנט, בהתאם לתחזיות.

מורגן סטנלי לא נמלט מהגורל שפוקד את מרבית בתי ההשקעות בארה"ב. החולשה בשווקים פגעה בהיקפי המסחר וברווחים שגורפים הברוקרים על פעולות מסחר עבור לקוחותיהם. פעילות ההנפקות, המיזוגים והרכישות, דעכה לרמה נמוכה ופגעה בהכנסות הבנקים מייעוץ.

בר סטרנס, מנגד, השכיל לגוון את עסקיו ובמהלך השנה האחרונה נכנס לתחום ני"ע מגובי נדל"ן. הבנק רשם צמיחה של 19.7% ברווח הרבעון ל-203 מיליון דולר. בשורת הרווח למניה היכה את תחזיות האנליסטים עם 1.55 דולר לעומת תחזיות של 1.2 דולר למניה.

תחום האג"ח בכללו צמח עבור בר סטרנס ב-3.5% לרמת הכנסות של 532.3 מיליון דולר. עיקר הצמיחה, כאמור, נרשמה בתחום אג"ח המגובים על ידי משכנתאות, באג"ח בעלות תשואות גבוהות, נגזרות של ריבית ואג"ח מוניציפליות.

תחום בנקאות ההשקעות, הקטן יחסית עבור בר סטרנס, רשם הכנסות של 450.9 מיליון דולר, עלייה של 188.4% כולל הכנסה חד פעמית מההשקעה בחברת ארופוסטאל (סימול ARO) ומכירת מניותיה לציבור בהנפקה ראשונה. הבנק אף דיווח על צמיחה בהכנסות מחיתום בתחום האג"ח המוניציפלי ובמניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully