וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אילן בירן: שגיאות הממשלה הן הגורם למשבר בשוק התקשורת המקומי

אמיר טייג

19.6.2002 / 16:14

לדברי מנכ"ל בזק, אין מקום בשוק תחרותי להמשך קיום חברות משלתיות; "תחרות אמיתית, אין משמעה 'גריפת שמנת' באזור המרכז"

אילן בירן מנכ"ל בזק סבור כי הממשלה והרגולטורים שגו בכך ש"העתיקו ללא התאמה לשוק הישראלי המוגבל את הטעויות שנפוצו בעולם וחוללו בו משברים". כתוצאה מכך, לדבריו, האילוץ האפקטיווי במשק יהיה תזרים המזומנים בטווח הקצר ולא אסטרטגיה ארוכת טווח. "ניווכח בקונסולידציה ובצורך אקוטי בהתייעלות בכל החברות במשק, ובסוף התהליך יישארו בארץ רק שלוש קבוצות תקשורת עיקריות", אומר בירן.

"הרגולטר חייב לאפשר לבזק לפעול בשוק התקשורת בתנאים שווים למתחרים. תחרות אפשרית רק אם ייקבעו לה תנאים כלכליים הוגנים. 'גריפת שמנת' באזור תל-אביב והמרכז בלי חובה אוניוורסלית, כפי שמוטלת על בזק, לתת שירותים גם בפריפריה - אינה תחרות הוגנת", אומר בירן ביום עיון של גלובס. דברי בירן באו בתגובה לדרישת גופים, אשר בוחנים אפשרות כניסה לשוק הטלפוניה המקומי, לקבל אישור המדינה לפרוש תשתית תקשורת רק באזורים בעלי ביקוש גבוה כמו תל אביב והסביבה.

"התחרות העתידית בשוק התקשורת תהיה בין השאר על איכות השירות", אומר בירן ומוסיף כי בזק מבצעת כל העת מהלכים כדי לשפר את השירות ללקוחותיה. "כדי לעמוד במטרות שהציבה לעצמה בזק, תמשיך הנהלת החברה בתהליכי הרה-ארגון וההתייעלות, בדגש על פיתוח מתמיד של שירותים למגזר העסקי", אומר בירן.

בהתייחסו להפרטת בזק אומר בירן כי אין מקום בשוק חופשי ותחרותי להמשך קיום חברות ממשלתיות. לדבריו, "על הממשלה להמשיך לפעול בנחישות כדי להביא להפרטת בזק. רק בזק מופרטת תוכל להמשיך ולהעניק שירותי תקשורת איכותיים בשוק תחרותי ומוטלת על הממשלה החובה לממש את החלטותיה שלה בנושא".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully