וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממונה על ההגבלים עשוי לבחון מחדש חלק מתנאי מיזוג הכבלים

ערן גבאי

20.6.2002 / 10:20

זאת, בהתאם למסקנות ועדת קרול, המגבשת את כללי התחרות בשוק התקשורת הישראלי ועתידה להציג את מסקנותיה עד אמצע יולי

חלק מתנאי מיזוג הכבלים שנקבעו באפריל השנה על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, עשויים להיבחן מחדש או להשתנות בהתאם למסקנות ועדת קרול, המגבשת את כללי התחרות בשוק התקשורת הישראלי ועתידה להציג את מסקנותיה עד אמצע יולי.

ההערכה היא שחברות הכבלים ירצו בשינוי תנאי המיזוג בנושא הטלפוניה - לפיו הוטלה על חברות הכבלים חובת כניסה לתחרות ותחילת אספקת שירותים בתוך שנתיים בפרישה גיאוגרפית רחבה. עם זאת, אמר אמש מנכ"ל משרד התקשורת, אורי אולניק, כי הוא מתרשם שבעלי המניות של חברות הכבלים מתכוונים ברצינות להיכנס להשקעה בטלפוניה.

ב-22 באפריל אישר שטרום את מיזוג שלוש חברות הכבלים - ערוצי זהב, תבל ומתב - לחברה ממוזגת אחת.

באישור המיזוג הטיל הממונה על ההגבלים על החברה הממוזגת תנאים שונים שעניינם הפרדה בין חברת התשתית והתקשורת וחברת השידורים, מתן גישה פתוחה (open access) לכל אדם המשדר ערוצים למנויים, פיצול בעלויות בתוך 4 שנים, חובה להיכנס לתחרות מול בזק בטלפוניה, מתן מעמד עצמאי למפיקי ערוצים ומניעת בעלות של חברת הכבלים בערוצים ותכנים נוספים.

בדיקת הרשות שקדמה להחלטת הממונה כללה בחינה של השלכות המיזוג על התחרות והתמקדה בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית למנויים. כמו כן, נבחנה השפעת המיזוג על התחרות בתחום התקשורת בכללותו והאפשרות להקמת תחרות עקב המיזוג בענף הטלפוניה הנשלט בידי בזק. עם זאת, שטורם אמר אמש כי הוא יהיה נכון לקבל ולבחון את תנאי מיזוג הכבלים בראי המסקנות החדשות של הוועדה.

כמו כן, התייחס אמש דרור שטרום בכנס מדיה ותקשורת 2002 לריבוי הרגולטורים בשוק התקשורת וטען ש"ריבוי הרגולטורים בשוק התקשורת מועיל לקבלת ההחלטות ולעסקים הפועלים בשוק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully