וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידות חדות באפיק השקלי בהמתנה להעלאת ריבית של יותר מ-2%

אילן מוסנאים

20.6.2002 / 17:37

השחר ל-9 שנים יורדת ב-2.9% ונסחרת בתשואה של 11%; ירידות של עד 0.3% במק"מים - נסחרים בתשואה של עד 9.7%

ההתרסקות בשוק האג"ח נמשכת גם הבוקר, ובשעה זו נרשמות ירידות חדות באפיק השקלי ובצמודות המדד. פעילים בשוק מציינים כי הירידות באות עקב החששות כי בנק ישראל יעלה ביום שני הקרוב את הריבית בשיעור חד של 2%-2.5%. בנוסף משפיעים על המסחר ההתחזקות בשער הדולר, הירידות בנאסד"ק והפיגועים בירושלים. הדולר עולה כעת ב-0.51% לרמה של 4.98 שקלים.

בשחרים נרשמות כעת ירידות שערים ממוצעות של למעלה מ-1.5%. באג"ח לטווח בינוני של 3 ו-5 שנים נרשמות ירידות של 1.5% ו-2.2%, בהתאמה. התשואה באג"ח עולה ל-10.63% ו-10.93%, בהתאמה. בשחר הארוכה לטווח של כ-9 שנים (סדרה 2680) נרשמות כעת ירידות של כ-2.9% והתשואה עליה מטפסת ל-11%.

במק"מים נרשמות ירידות שערים של 0.1%-0.3%. המק"מים לטווח ארוך, של למעלה מחצי שנה, רושמים ירידות והתשואה עליהם נעה בטווח של 9.5%-9.7%.

פעילים בשוק מציינים כי נראה כאילו מישהו פתח שורטים על שוק ההון ומרוויח מזה שהאפיק השקלי והצמוד מתרסקים. לדברי הפעילים, מי שמוכר היום הם בעיקר מנהלי תיקים וקרנות נאמנות, שמתאימות את עצמן לפדיונות שלהן.

הפעילים מציינים, כי נוצר מצב שבו אין קונים בשוק למרות התשואות הגבוהות, ולכן גם המחזורים הנמוכים. לדברי הפעילים: "כולם מחכים לפדיונות שיגיעו לקרנות ביום ראשון ולהעלאת הריבית. אף אחד לא מוכן להקריב את עצמו ולקנות קצת סחורה כדי להרגיע את השוק, ולכן השוק מתרסק".

באג"ח צמודות מדד מסוג גליל נרשמות ירידות שערים של כ-0.5% בממוצע, ואילו הגלבועים צמודות הדולר רושמות עליות של כ-0.5% על רקע התחזקות הדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully