וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השער היציג של הדולר - 4.982 שקלים

אילן מוסנאים

21.6.2002 / 12:56

במהלך היום היה מסחר שקט והפעילים היו עסוקים יותר במשחק הכדורגל מאשר במסחר

הדולר סיים יום מסחר רגוע במיוחד, והיציג החדש נקבע בירידה של 0.02% למחיר של 4.982 שקלים. המסחר היה שקט מאוד, והמטבע האמריקאי נסחר רוב שעות היום בתנודות של 0.02%-0.03% כלפי מטה, כשאת עיקר העניין מרכז משחק רבע הגמר בין אנגליה וברזיל, שהתנהל בשעות הבוקר. אחרי קביעת השער היציג נחלש הדולר בעוד 0.174% ויורד למחיר של 4.9733 שקלים.

מחדר העסקות של אקסלנס נמסר כי הדולר צפוי לנוע בשבוע הקרוב בטווח של 4.96-5 שקלים, כשעיקר תשומת הלב תמשיך להיות נתונה להתפתחויות הבטחוניות ולהחלטת הריבית של הנגיד ביום שני. באקסלנס סבורים כי הנגיד יעלה את הריבית בשיעור של 1.5%-2%. במידה שהדולר יפרוץ את רמת ה-5 שקלים, ההתנגדות הבאה תהיה ברמה של 5.05 שקלים.

את היחלשות הדולר אחרי קביעת השער היציג מסבירים באקסלנס במימושים של הבנקים המקומיים, ש"מלאים בדולרים" וכנראה החליטו להקטין מעט את החשיפה לקראת הודעת הריבית ביום שני.

אתמול פוחת השקל ב-0.56% בסיומו של יום תנודתי. מחדרי העסקות נמסר כי נפח המסחר היה גבוה, וכי בנקים זרים מלונדון רכשו דולרים בהיקף של כמה עשרות מיליונים. "תגובת צה"ל, שהחל לפעול אתמול בלילה בקלקיליה ובג'נין, וגיוס חיילי מילואים בצו 8, מעידים על המשך המתיחות הבטחונית, הגורמת לפיחות נוסף בשערו של השקל", מסבירים בחדרי העסקות.

בשוק ההון מעריכים כי קליין ייאלץ להגיב ביום שני בהעלאת ריבית של כ-1%-1.5%. "הערכה לעליית ריבית בשיעור כזה כבר מגולמת בשווקים, והיא לא תפתיע", אומר אחד הפעילים. לדבריו, רק רגיעה בתחום הבטחוני תגרום לעצירת הפיחות.

העלאת ריבית של 1.5% תעמיד את ריבית בנק ישראל על רמה גבוהה של 8.6%, ותביא את פער הריביות בין השקל לדולר ל-6.8%. יועצי מט"ח מעריכים כי בהפרש ריביות זה, ההשקעה בשקל תהפוך לאטרקטיווית יותר בהשוואה להשקעה במטבע האמריקאי, מה שעשוי לבלום את מגמת הפיחות, ואולי אף לשנות את המגמה בשוק המט"ח בכיוון של התחזקות השקל.

רפי כהן, מנהל חדר העסקות של מוריץ טוכלר, ציין כי "הרגישות של שער הדולר כלפי מטה גבוהה יותר מרגישותו כלפי מעלה, אך מכיוון שהחדשות שמגיעות תומכות כל הזמן בעליית הדולר הרי ששערו ממשיך לעלות".

כהן הוסיף כי מספיקה חדשה טובה אחת בכדי להוריד את שערו של הדולר לעבר רמתו מתחילת השבוע, שהיתה 4.92 שקלים, אך כל עוד נמשכים הפיגועים, סביר להניח שהדולר, מכוח האינרציה, ימשיך להתחזק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully