וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טלעד: לפרט ההקלות שניתנו לזכיינית ערוץ 10

רוני קורן-דינר

23.6.2002 / 11:39

טוענים בפני הרשות השניה על הפליה: הרשות השניה: לא היה מקום לשמיעת עמדתן של זכייניות ערוץ 2; הרשות הסכימה להפחתת 106 מיליון שקל מהערבויות ומכתבי ההתחייבות של ערוץ 10

היועץ המשפטי של טלעד, עו"ד גדעון קורן, שלח לרשות השנייה מכתב ובו דרישה של טלעד לפרט את כל ההקלות שניתנו לזכיינית הממוזגת ישראל 10-שידורי עדן. קורן מציין במכתב כי טלעד העלתה שורה של טענות, לרבות בבג"ץ, לגבי ההפליה לרעה לכאורה בינה לבין הזכייניות בערוץ 10, אולם הטענות נדחו ע"י ביהמ"ש העליון לנוכח התנאים שהציגה הרשות להפעלת הערוץ החדש - תנאים שאינם מתיישבים לדבריו עם ההקלות שניתנו בסופו של דבר לזכיינית הממוזגת.

"אבקשך לרשום בפניך כי ככל שאכן הוגשו בקשות כאלה, עשויה טלעד להתנגד להן והיא מבקשת להופיע בעניין בפני מועצת הרשות השנייה, ולהציג בפניה את התנגדותה, הכל בטרם תתקבל החלטה של המועצה בבקשה שהוגשה לה", כתב עו"ד קורן לעו"ד דורון אבני, היועץ המשפטי של הרשות השנייה.

בשבוע שעבר החליטה הרשות השנייה להקל בצורה משמעותית על המחויבויות הכספיות והערבויות של הזכיינית הממוזגת ישראל 10-שידורי עדן, בסך 106 מיליון שקל תחת הכותרת "התאמות כספיות למצב הערוץ". בינתיים, לא התקבלו במועצת הרשות החלטות על הקלות בתחום התוכן.

ההקלות מתפלגות באופן הבא: מכתבי ההתחייבות והערבות שיומצאו לרשות יעמדו על סך של 165 מיליון שקל, במקום 250 מיליון שקל; הערבויות הבנקאיות יעמדו על סך של 33 מיליון שקל, במקום 50 מיליון שקל; דמי הזיכיון הקבועים בשנת הפעילות הראשונה - כלומר החל מינואר השנה - יופחתו ב-4 מיליון שקל לסכום של 31.1 מיליון שקל.

"ענינו לטלעד ופירטנו את כל ההתאמות שהסכמנו להן", אמרה נחמה לאור, דוברת הרשות השנייה. "לדעתנו, בנסיבות שנוצרו עם המיזוג בין הזכייניות לא היה מקום לשמיעת עמדתן של זכייניות ערוץ 2, אך רשמנו לפנינו את הבקשה ונשתדל לזמן אותן בהמשך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully