וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מט"ח: הדולר נסחר ביציבות סביב 4.975 שקלים

23.6.2002 / 12:58

המסחר באופציות נעשה בהמתנה להעלאת הריבית מחר ב-1%-1.5%; בנק אגוד: טווח המסחר הצפוי למטבע האמריקאי השבוע הוא 4.95-5 שקלים לדולר

הדולר נסחר ביציבות סביב רמה של 4.975 שקלים במסגרת המסחר באופציות. ביום שישי נקבע השער היציג ברמה של 4.982 שקלים, אך לאחר קביעת היציג ירד הדולר ונסחר סביב רמה של 4.97 שקלים. נפח המסחר באופציות אינו גבוה ומסתכם בכ-25 אלף אופציות.

בשוק המט"ח ממתינים להודעה על גובה הריבית במשק שתפורסם מחר. לפי הערכות בשוק ההן, קליין יעלה את הריבית בשיעור של כ-1%-1.5%, אם כי המק"מים משקפים ציפייה להעלאת ריבית בשיעור גבוה יותר של כ-2%.

כלכלני גיפט, מקבוצת אילנות בטוחה, מציינים כי מעורבותו של ראש הממשלה בתחום הכלכלי בשבוע שעבר הביאה לרגיעה זמנית בדולר. ההבטחה לבצע קיצוץ נוסף בתקציב, ונחישות בנק ישראל לשמור על יציבות מחירים התגלתה כאפקטיווית, אומרים בגיפט, ולדבריהם דחיית הקיצוץ בחודש נוסף נראית כחלק מתוכנית לקיצוץ נרחב יותר בתקציב 2003. להערכת בנק אגוד, טווח המסחר הצפוי למטבע האמריקאי לשבוע הקרוב הינו בין 4.95 ל-5 שקלים לדולר, עם רמת תמיכה חזקה ב-4.93 שקלים.

בגיפט מציינים כי רמת הריבית הגבוהה הופכת את קניות הדולרים העתידיות ליקרות ובולמת את קצב הפיחות, למרות החשש הרב מפעילות צבאית נרחבת יותר. בראייה מאקרו כלכלית, בגיפט צופים היחלשות בכוחות התומכים בפיחות השקל עקב פער הריביות שהולך ומתרחב, עם סימנים ראשוניים של שיפור היצוא. בגיפט מציינים כי העלייה במטבע היורו עשויה לתמוך ביצוא הישראלי, אשר המרכיב האירופי בו גדול במיוחד.

כלכלני גיפט מוסיפים כי מדיניות מוניטרית הדוקה אינה גורם מספיק לבלימת פיחות השקל, ויש צורך בשינוי רחב במדיניות הכלכלית. ללא צעדים אלו, עליית הריבית תהפוך לנטל כבד על העסקים ולירידה חריפה בהכנסות ממסים ברבעון הבא. בגיפט ממליצים לרכוש מט"ח לטווח קצר ברמות של מתחת ל-4.90 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully