וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה: ירידות חדות - לרגל המצב

23.6.2002 / 14:31

המניות המובילות ירדו בכ-3 אחוז; פעילים: "אין סיבה לרכוש היום או להחזיק מניות"; התל-טק מאבד יותר מ-4%; הסיבות: הוצאת צווי ה-8 וירידות הנסד"ק אתמול

שבוע המסחר בבורסה של תל אביב נפתח במגמה פסימית, נוכח החמרת המצב הבטחוני וגיוס מחודש של כוחות מילואים באמצעות צווי 8. כמו כן, ירידות השערים החדות במדדים המובילים בניו יורק משפיעות לשלילה על מגמת המסחר במניות מדדי תל אביב, בעיקר במניות הטכנולוגיה. הירידות כוללות את כל מניות המעו"ף אשר יורדות בין 1.4% ל-4.6%. המעו"ף יורד בכ-2.9% לרמה של 345.3 נקודות וחוצה תוך כדי כך את רף 350 הנקודות. מדד תל אביב 100 משיל 2.9% ומדד התל-טק יורד בשיעור חד יותר של 4%. מחזור המסחר מסתכם ב-102 מיליון שקל.

פעילים בשוק מעריכים כי "אין כל סיבה לרכוש היום או להחזיק מניות, כאשר התשואה באפיקים חסרי הסיכון עולה לרמתה הנוכחית". בשעות אלו התשואה בשחרים ארוכי הטווח מגיע לכ-11.9% והתשואה במק"מ ל-12 חודש מגיע ל-10.4%. הפעילים מסיפים כי "במצב הנוכחי אין סיכוי כי שוק המניות ייתן תשואה גבוהה מזו".

גורמים נוספים המשפיעים על המסחר השבוע הוא פקיעת אופציות המעו"ף ביום חמישי, שצפויה לגרום למסחר תנודתי במהלך השבוע. הודעת בנק ישראל לגבי הריבית המוניטרית אשר צפויה להתפרסם ביום שני משפיעה גם היא על המסחר. להערכת דרור, השוק כבר מתמחר העלאת ריבית של כ-2%, אך הוא מעריך כי בנק ישראל לא צפוי להעלות את הריבית ביותר מ-1.5%. בכל מקרה, דרור אינו חוזה כי הודעת הריבית צפויה להשפיע בצורה קיצונית על המסחר בדולר ועל האפיקים השקליים.

ביום חמישי נסחרו מניות קבוצת אי.די.בי בירידות שערים, על רקע הידיעה כי הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל דורש מנוחי דנקנר לעמוד במגבלות "לווה בודד", וכי ייתכן שדנקנר יצטרך להשיג מימון מחו"ל לצורך השלמת רכישת השליטה באי.די.בי אחזקות. גם עתה נרשמות ירידות במניות הקבוצה. דיסקונט השקעות יורדת בכ-3.7% נוכח המלצות הנאמן של חברת תבל, צבי יוכמן, אשר מציע למכור כ-15% מהאחזקות הצפויות של תבל בחברת הכבלים הממוזגת. כלומר, אחזקות דסק"ש בחברה הממוזגת צפויות לרדת מ-44% לכ-30%. אי.די.בי פיתוח יורדת בכ-3.6%, אי.די.בי אחזקות יורדת ב-3.6% וכלל תעשיות יורדת ב-3%.

עוד רושמות ירידות חדות מניית החברה לישראל שיורדת ב-3.5%, מניית הבנק הבינלאומי שיורדת ב-4.2%, מניות בנק לאומי ובנק הפועלים שיורדות 2.8% ו-3.3%, בהתאמה, ומניית כור שיורדת ב-2.8%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully