וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"עליית ריבית של פחות מ-2% עשויה להביא לתסיסה מחודשת"

גולן פרידנפלד

24.6.2002 / 14:11

לדברי הסוחרים, ציפיות הריבית בשוק הן למעלה מ-2%; מצד שני, עלייה כזו צפויה "לחנוק" עוד יותר את החברות במשק אך לפחות תביא לרגיעה זמנית בשווקים

"להערכתי דרושה העלאת ריבית מינימלית של כ-1.5%-2% על מנת לייצב את השווקים שכבר החלו להגיב לעלייה בשיעור כזה עוד לפני שהתרחשה בפועל", כך אמר היום אחד הסוחרים בשוק ההון. "אין לי שום ספק שהנגיד יידרש היום לקבל החלטה קשה בדבר בהעלאת הריבית, ולהערכתי הוא לא יסתפק בפחות מ-"2%, הוסיף.

אותו סוחר הוסיף כי "קליין נמצא בדילמה. מצד אחד ישנה דרישה בשוק להעלאת ריבית, מצד שני קליין עלול להיתפס כמי שנגרר על ידי השוק ולא כמי שמוביל את המדיניות, וכן ישנם הקשיים שעלולה ריבית גבוהה לגרום לעסקים הבינוניים - בייחוד בתקופה כזו של מיתון".

סוחר נוסף סבור גם הוא כי עליית ריבית בפחות מ-2% עשויה שלא להתקבל בהבנה בשוק ההון ולגרום לתסיסה מחודשת של השווקים: "היום אנחנו רואים רגיעה באפיקים השקליים ובצמודים, וגם היחלשות בשערו של הדולר אל מול השקל - הכל בהנחה שתהיה העלאת ריבית משמעותית".

"להערכתי", הוסיף הסוחר, "קליין לא יסתכן בריצה מחודשת של הדולר וינסה לבלום אותו בכל מחיר - גם אם זה אומר להכביד על המגזר היצרני במשק באמצעות העלאת הריבית".

סוחר אחר טען כי להערכתו קליין עשוי לאכזב היום, ולהעלות את הריבית בשיעור של 1%-1.5%. "עליית ריבית כזו", לטענתו, "לא תתקבל בהבנה בשוק ההון, שכן הציפיות הן לעליית ריבית של למעלה מ-2%". "מצד שני", הוסיף, "אם מנסים לראות את הצד החיובי של העלאה בשיעור נמוך, הרי שהנגיד עשוי להתפרש כמי שמגלה אחריות גם בימי מסחר סוערים ולא כמי שמובל על ידי השוק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully