וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הציבור פדה היום כ-700 מיליון שקלים - רובם מהקרנות השקליות

24.6.2002 / 15:46

הציבור פדה כ-650 מיליון שקלים מהקרנות השקליות; מהקרנות הדולריות נפדו כ-100 מיליון שקלים; כ-100 מיליון שקלים זרמו לקרנות היורו בעקבות עליית המטבע מול הדולר

הציבור פדה היום סכום של כ-700 מיליון שקל מקרנות הנאמנות, כך מעריכים בכירים בתעשיית הקרנות. להערכתם, רוב מוחלט מהסכום - כ-650 מיליון שקל נפדה מהקרנות המתמחות באפיק השקלי.

פדיונות של כ-100 מיליון שקל נרשמו גם בקרנות המתמחות בצמודי המדד, ואילו מהקרנות המט"חיות נפדו כ-50 מיליון שקל. הקרנות היחידות שנהנו היום מכניסה של כספים, של כ-100 מיליון שקל, הן קרנות היורו, וזאת על רקע ההתחזקות של המטבע האירופי מול הדולר.

למרות הפדיונות לעיל רושם היום האפיק השקלי עליות שערים, כאשר על פי הערכות קופות הגמל הן שמנסות היום לתמוך בשוק. בנוסף מציינים פעילים בשוק כי הקרנות כבר התכוננו לפדיונות הללו בימים הקודמים, כך שהן לא נאלצות להגיב בצורה מלאה לפדיונות בהן.

אתמול נרשמה מפולת בשוק הסולידי על רקע הפדיונות מתעשיית הקרנות - שהסתכמו בכ-1.2 מיליארד שקל, מהם כמיליארד שקל מהקרנות השקליות.

היום רושם השוק הסולידי תיקון עם עליות של כ-1% בממוצע בשחרים ושל 0.2% בממוצע במק"מים. התשואה בשחר הארוכה מסדרה 2680 לטווח של 9 שנים יורדת לרמה של 11.45%, לאחר שאתמול כבר עמדה על 12.2%. התשואה במק"מים הארוכים יורדת לרמה של 10.2%-10.6%, לאחר שאתמול כבר היתה ב-11%.

הפעילים בתעשיית הקרנות מציינים כי התיקון בשוק בא ככל הנראה על רקע ההכרה של המשקיעים שהירידות אתמול היו חריפות מדי, והציפיות להעלאת הריבית היום שגוררות גם את המשך היחלשות הדולר. הדולר רושם כעת ירידה של 0.59% לרמה של 4.953 שקלים.

עם זאת, הפעילים אינם מתרגשים מההתאוששות היום, ומציינים כי מדובר בתיקון יומי. לדבריהם, לא ברור מה יקרה בימים הבאים, וכי חשוב לראות מה יעשה היום הנגיד. אם יעלה דוד קליין את הריבית בשיעור מספק, של לפחות 2%, הדבר עשוי להרגיע את השוק ולהביא ליציבות. בשעה זו העליות באפיק מתמתנות ביחס לעליות שרשמו בשעות הבוקר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully