וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יום של ירידות לדולר: נקבע על 4.942 שקלים

ליאור כגן

24.6.2002 / 15:52

הציפיה להעלאת ריבית חדה השפיעה על המסחר במט"ח; בשוק מעריכים כי העלאת ריבית נמוכה מ-2% תגרום לדולר להתחזק שוב; פקיעת האופציות הדולריות מחר עשויה לגרום לתנודתיות

שבוע המסחר בשוק המט"ח נפתח בהתחזקות השקל, לקראת ההודעה על גובה הריבית במשק אותה יפרסם בנק ישראל בשעה 16:30. הדולר נסחר מאז פתיחת המסחר בטווח מחירים של 4.939-4.965 שקלים. שערו היציג של הדולר, שנקבע טרם פרסום הריבית עומד על 4.942 שקלים - ירידה של 0.8% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי על 4.982 שקלים.

בשוק המט"ח ישנה דריכות רבה לקראת ההודעה על הריבית, כאשר הסוחרים מציינים כי העלאת ריבית של פחות מ-2% עשויה לגרום להתחזקות הדולר. "השוק מצפה להעלאת ריבית של 2% לפחות, וניתן לראות זאת במסחר באפיקים השקליים", אומר אחד הסוחרים.

לפי הערכות בשוק ההון, הנגיד יעלה את הריבית ב-1.5% לפחות, על רקע בריחת הציבור מהאפיקים השקליים. אתמול נרשמו פדיונות גדולים מקרנות הנאמנות, שבשילוב עם מיעוט קונים באו לידי ביטוי בירידה חדה במחירי איגרות החוב השקליות והמק"מים. בבנק ישראל ניסו להעריך בימים האחרונים איזו רמת ריבית תביא להחזרת הכדאיות בהשקעה בשקל.

הכלכלנים חלוקים בדעותיהם לגבי התפתחות המסחר בשוק המט"ח, כאשר ישנם גופים, בהם בנקים זרים, המעריכים כי הפיחות לא הסתיים, וכי שער החליפין יכול להגיע גם ל-5.5 שקלים לדולר. מנגד, ישנם כאלו, בהם הכלכלן הראשי של בנק הפועלים, פתחיה בר שביט, המעריכים כי שער החליפין יתייצב ברמה הנוכחית ואף צפויה התחזקות של השקל.

הפעילים בשוק המט"ח נערכים לפקיעת האופציות הדולריות שתתבצע מחר על פי השער היציג שייקבע ב-15:30. פקיעת האופציות עשויה לגרום לתנודתיות בדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully