וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק ננעל בעלייה של 1.3%

שירלי יום טוב

24.6.2002 / 23:28

אמדוקס המשיכה לקרוס - איבדה 17% במחזור גבוה; צ'ק פוינט ירדה ב-3.6%סיומו של יום המסחר הראשון לשבוע סיפק למשקיעים הפתעה טובה - לאחר 5 שבועות רצופים בהם ירדו בסיכום שבועי המדדים המובילים, ננעל היום מדד הנאסד"ק בעלייה של 1.3% לרמה של 1,460 נקודות. מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.3% לרמה של 9,281 נקודות.

בין המניות הישראליות היתה זו שוב אמדוקס שעמדה בקידמת הבמה, ולא מהסיבות החיוביות. המניה איבדה היום עוד 17% מערכה למחיר 7.1 דולר - השווה למחצית ממחיר הנפקתה - 14 דולר. מניית טי.טי.איי שסובלת מתגובת שרשרת לירידות באמדוקס נפלה ב-18% למחיר 17 דולר. מניית צ'ק פוינט איבדה 3.6% למחיר 13.8 דולר. בין העולות בלטה קומברס בעלייה של 2.5% למחיר 10.1 דולר.

סקירה אחרונה 22:15


לאחר פתיחה פסימית מתאוששים המדדים. הנאסד"ק שעבר לעלייה קלה בדקות האחרונות, עולה כבר בקרוב לאחוז וחצי. הדאו עולה קלות. מוקדם יותר איבד הנאסד"ק גובה לרמת השפל הנמוכה אף יותר מזו שרשם לאחר אירועי ה-11 בספטמבר (1,423 נקודות).

לאחר חמישה שבועות רצופים של ירידות שערים במדדים המובילים בוול סטריט, שבוע המסחר שנפתח היום - שהוא השבוע האחרון ברבעון השני - לא מביא עימו משב רוח חיובי. אסטרטגים בארה"ב מקווים כי שינוי המומנטום יגיע מחר או מחרתיים, אז תיפתח הישיבה בת היומיים של ראשי הבנק הפדרלי, אולם עד אז, לא נראה כי ישנו קטליזטור חיובי שיוכל לעצור את הירידות.

אזהרות הרווח נערמות, הפחדים מפני פשיטות רגל של חברות אחרות מתגברים והמדדים המובילים מגיבים בהתאם - בירידות לאורך יום המסחר.

עדכונים חדשים מבית מדרשו של בית ההשקעות גודלמן סאקס תורמים גם הם למומנטום השלילי בזירת המסחר. בית ההשקעות חתך היום את תחזיותיו לשנים 2002-2003 לחברת התוכנה האמריקאית סיבל (Siebel), ונראה כי הורדה זו גוררת היום את סקטור התוכנה כולו לירידות. גם הורדת התחזיות לשורה התחתונה שצפויה להציג הענקית IBM בשנים 2002-2003 גוררת היום את מדד הנאסד"ק לירידות.

טי.טי.איי צונחת ב-14% על רקע אזהרת הרווח של אמדוקס


מי שמוסיפה היום לרכז עניין היא מניית ענקית הבילינג אמדוקס, שממשיכה בצניחה חופשית ומאבדת כעת 16% למחיר 7 דולרים במחזור גבוה. ביום שישי האחרון איבדה אמדוקס 41% לאחר אזהרת רווח חמורה ואיבדה משוויה יותר ממיליארד דולר - כלומר אמדוקס איבדה עד כה 50% מערכה לאחר פרסום אזהרת הרווח.

נראה כי הירידות במניית אמדוקס גוררות מטה גם את מניית טי.טי.איי המאבדת 14% למחיר 17.8 דולר. בדו"ח של בית ההשקעות פייפר ג'פרי לאחר אזהרת הרווח של אמדוקס, ציינו האנליסטים כי החדשות הגרועות ששיגרה ביום חמישי האחרון ענקית הבילינג אמדוקס לוול סטריט עלולות לגרום לתגובת שרשרת שתגיע לחברות אחרות. לא רק כאלה העוסקות בבילינג, אלא גם חברות הפונות לשוק דומה, ובהן חברת טי.טי.איי.

סקטור מניות התוכנה כולו סובל היום, כאמור, מחולשה, וכך מניית צ'ק פוינט יורדת ב-5% למחיר 13.6 דולר. מניית מרקורי מאבדת 3.5% למחיר 23.9 דולר, המשקף לה שווי שוק של כ-2 מיליארד דולר.

גם מניית יצרנית המודמים לכבלים טריון, שצנחה ביום שישי האחרון ב-17% לאחר אזהרת רווח משלה, לא נעצרת היום וממשיכה לרדת ב-9% למחיר 1.2 דולרים.

פרסייס יורדת ב-10%


בית ההשקעות גולדמן סאקס הכניס היום 3 מניות נוספות למרכז הבמה - פריסייס , רדוור אורבוטק - לאחר שחתך להן את התחזיות. גולדמן הוא לא בית ההשקעות הראשון שחותך לחברות הללו את התחזיות בתקופה האחרונה - בית ההשקעות השווייצי UBS ורבורג הקדים אותו בשבוע שעבר.

מניית פריסייס סובלת ממומנטום שלילי ומאבדת כ-10% למחיר 6.9 דולרים. האנליסטים בגולדמן סאקס העריכו כי החברה תדווח ברבעון השני על הכנסות של 17.6 מיליון דולר ותרשום צמיחה של 2% ברבעון השלישי ושל 3.5% ברבעון הרביעי של 2002. הרווח ברבעון השלישי יהיה 1.6 מיליון דולר - כמו התחזית לרבעון הרביעי.

גולדמן סאקס העריך לגבי אורבוטק כי היא לא תוכל לדווח ברבעון השני על הכנסות של 54.5 מיליון דולר וכי תדווח על הכנסות של 53 מיליון דולר בלבד, לאור קושי בסגירת עסקות ברבעון. מניית אורבוטק מגיבה בירידה של 2% למחיר 22.8 דולר.

מניית רדוור יורדת ב-3% למחיר 8.4 דולרים. לגבי רדוור העריכו בגולדמן כי היא תעמוד אומנם ברבעון השני בטווח התחזיות שלה להכנסות של 10.5-11 מיליון דולר, ואולם בהמשך תהיה הצמיחה קטנה בהרבה, אם בכלל. למעשה, ברבעון השלישי של השנה אמורה החברה לדווח על הכנסות של 11.8 מיליון דולר, כלומר - לא לצמוח כלל בהשוואה לרבעון השני ולרשום צמיחה של 6.5% ברבעון הרביעי (הכנסות של 11.5 מיליון דולר). בבית ההשקעות קיוו בעבר כי החברה תעבור לרווחיות ברבעון השלישי, אולם כעת הם מצפים להפסד של 7 סנט למניה (1.2 מיליון דולר) ברבעון השלישי ושל 4 סנט למניה (660 אלף דולר) ברבעון הרביעי.

עוד בולטות היום מניית אופטיבייס שממשיכה גם היא את מסעותיה דרומה לאחר אזהרת הרווח מיום חמישי ויורדת ב-12.5% למחיר 2.1 דולרים, המשקף לה שווי שוק של כ-26 מיליון דולר. בין המניות הספורות שעולות היום, בולטת מניית נייס בעלייה של 2.5% למחיר 11.9 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully