וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מספר הנשים העשירות בעולם נמצא בצמיחה

סוכנויות הידיעות

24.6.2002 / 18:52

סקר של מריל לינץ' וקאפ ג'מיני: כשליש מהנשים העובדות מרוויחות יותר מבני הזוג שלהן

מספר הנשים העשירות ברחבי העולם נמצא בצמיחה. כך עולה מסקר העושר העולמי ל-2002 של מריל לינץ' וקאפ ג'מיני ארנסט אנד יאנג. הסקר מצביע גם על עלייה ברמת העושר העולמית הכללית, למרות מצבם העגום של שוקי המניות.

מריל לינץ' מציין כי גם מספר הנשים המשקיעות צפוי לגדול, ומעריך כי מספר הנשים המשקיעות צומח בקצב המהיר ביותר בצפון אמריקה, ובארה"ב בפרט. "כשליש מהנשים העובדות מרוויחות יותר מאשר בני הזוג שלהן", אמר מייקל מארקס, יו"ר קבוצת המשקיעים הפרטיים הבינלאומית של מריל לינץ'.

כיום מהוות הנשים 43% מהשכבה האמידה בצפון אמריקה (רכוש מעל חצי מיליון דולר) ושיעורן צפוי לעלות, נטען בדו"ח. כמו כן, מספר הנשים המצטרפות לשכבה המחזיקה בנכסים פיננסיים בגובה של יותר ממיליון דולר - לא כולל נדל"ן - צפוי גם הוא לעלות.

מארקס ציין כי מספר הנשים העשירות בארה"ב צומח מהר יותר ממספר הגברים העשירים. מחקר של קבוצת ספקטרם מלמד כי בין השנים 1996 ו-1998 צמח מספר הנשים העשירות בארה"ב ב-68%, ואילו מספר הגברים העשירים צמח ב-36% בלבד.

הסקר של מריל לינץ' וקאפ ג'מיני מצביע גם על עלייה ברמת העושר העולמית, למרות נפילות במרבית שוקי המניות בעולם. מספר האנשים העשירים ברחבי העולם גדל ב-2001 בקרוב ל-3% - כמעט 200 אלף איש - ל-7.1 מיליון איש. הונם המשותף של האנשים העשירים גדל בכ-3% ל-26.2 טריליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully