וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף זינק ב-3.9% בעקבות העלאת הריבית ונאום בוש

גולן פרידנפלד

25.6.2002 / 17:02

מניית תים איבדה כ-5% על רקע נפילה של 18% אמש במניית החברה המוחזקת, TTI; מניית בנק הפועלים עלתה ב-4.4%


עליות שערים נרשמו היום בשוק המניות והמשיכו למעשה את המומנטום מסוף יום המסחר אתמול, לאחר העלאת הריבית בשיעור של 2% על ידי נגיד בנק ישראל. בימים כתיקונם, העלאת ריבית בשיעור מצטבר של 4.5% בתקופה כה קצרה של חודש - אמורה לדכא את שוק המניות. אך במצב של חוסר ודאות נראה כי המשקיעים מעדיפים יציבות על פני ריבית נמוכה, המעודדת השקעות בשוק המניות.

מדד המעו"ף עלה בכ-3.9% לרמה של 363 נקודות, מדד ת"א 100 היתחזק בכ-3.3% ומדד התל-טק הוסיף 1.5%. מחזור המסחר הסתכם בכ-245 מיליון שקל, ובהשוואה לימי המסחר האחרונים מדובר בגידול גם במחזורים.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, ציין כי ישנם עוד מספר גורמים שתומכים בעליות השערים היום. "נאומו הפרו-ישראלי של נשיא ארה"ב אתמול תורם להערכתי גם הוא לאופטימיות בקרב המשקיעים, למרות שהוא נעדר כמעט כל השלכות ביצועיות. מעבר לכך, נראה כי הפיחות בשערו של השקל נעצר לעת עתה, אך חשוב מכך - המשקיעים רואים כי הנגיד קליין לא מתכוון לוותר בכל מה שקשור לשער החליפין. עובדה זו מצננת את שוק המט"ח ודרכו את שוק איגרות החוב השקליות, שכבר החלו בתיקון כלפי מעלה אתמול ווהמשיכו בו היום" .

מניות הבנקים תקנו היום את ירידות השערים החריפות מהן סבלו בתקופה האחרונה; מניית בנק הפועלים עלתה ב-4.4% ומניית בנק לאומי עלתה ב-5% במחזור של 22 מיליון שקל.

אתמול קיבלו מניות הבנקים המלצת "תשואת יתר" מבנק ההשקעות אינווסטק. האנליסט קובי פינקלשטיין, מבנק אינווסטק, סבור כי בעקבות הירידה החדה שרשמו מניות הבנקים במהלך השנה האחרונה ב-12 החודשים הקרובים הן צפויות להניב תשואה עודפת על השוק. מנית בנק המזרחי התחזקה אף היא היום, והוסיפה כ-4.7% לערכה, כמו גם מניית בנק דיסקונט שעלתה בכ-6.9% במחזור של כ-2 מיליון שקל.

מניית כי"ל התחזקה היום בכ-5%, כשהיא מרכזת מחזור של 6 מיליון שקל. חברת הברום של כי"ל הודיעה היום כי היא מייקרת את מחירו של מעכב הבעירה שלה בשיעור של 15%. מעכבי הבעירה משמשים בעיקר את תעשיות ההיי-טק והאלקטרוניקה, שסבלו בשנתיים האחרונות מהאטה קשה, ולכן מחירי המוצרים ירדו. על פי הערכות, עליית המחירים לא נובעת בהכרח מההתאוששות בביקושים למעכבי הבעירה, אלא יותר בשל רציונליזציה בתעשייה והפחתה של רמת התחרותיות בה. על פי הערכות של מקורות בתעשייה, כי"ל העלתה את מחיריהם של כל מעכבי הבעירה שלה בשיעור של כ-10%-15%.

מניית תים ירדה בכ-5.8% לאחר שאתמול איבדה כ-3.8%, וזאת על רקע נפילה של 18% במניית TTI בנאסד"ק אתמול. תים מחזיקה בכ-39% מ-TTI. בבית ההשקעות סלומון סמית ברני החליטו לעדכן היום כלפי מטה את המלצתם למניית החברה מ"קנייה" ל"נייטרלי", בליווי קיצוץ מחיר היעד מ-34 דולר ל-18 דולר. כל זאת, גם על רקע הורדת התחזיות לשורה העליונה והתחתונה של דו"חות החברה לשנת 2002.

מבין המניות הדואליות, טבע רשמה עליות של 0.5, מניית פורמולה הוסיפה כ-3.7%, כור עלתה בכ-2.3% ונייס עלתה בכ-3%.

אלביט הדמיה הוסיפה כ-5.1% בעקבות הדיווח מאתמול של החברה הבת, אינסייטק, כי התקשרה בהסכמים עם שני מוסדות רפואיים בנוגע להקמתם של שני מרכזים למחקר וטיפול לא פולשני בגידולים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully