וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תמיר פישמן: שהמדינה אכן תקצץ בתקציב - נגדיל את מרכיב המניות

אמיר טייג

25.6.2002 / 11:44

זאב האוזלמן, מנהל תיקים בכיר בתמיר פישמן, ממליץ להאריך את משך החיים באג"ח הצמודות למדד, ולקצר באג"ח הנושאות ריבית קבועה

"העליות היום בבורסה עדיין לא מסמנות את סוף המשבר. עדיין קיים חוסר האמון של המשקיעים במדיניות הכלכלית, מאחר שצד אחד במשוואה - הממשלה - אינו מקיים את חלקו במאמץ. במצב הנוכחי אנחנו לא מגדילים את מרכיב מניות בתיקים שלנו" - כך אומר זאב האוזלמן, מנהל תיקים בכיר בתמיר פישמן, ומוסיף כי "עד אשר לא יתברר כי אכן המדינה מקצצת בתקציב, לא אגדיל את מרכיב המניות".

בתחום איגרות החוב, האוזלמן אומר כי מזה שבועיים הוא מאריך את משך החיים הממוצע של איגרות החוב הצמודות בתיק שלו מ-3 שנים לכ-5 עד 7 שנים. להערכתו, רמות התשואה של הצמודים הארוכים מאוד אטרקטיוויים היום. האוזלמן מציין כי כיום אפיקים אלה משקפים תשואה הקרובה ל-6%, תשואה גבוהה יותר ממשבר קופות הגמל בשנת 1996. "במצב הנוכחי, הסיכוי שהתשואות בצמודים הארוכים ירדו גבוה מהסיכוי כי יעלו", אומר האוזלמן. להערכתו, מלחמתו של הנגיד באינפלציה צפויה לשאת פרי בקרוב, ולפיכך הצמודים הקצרים צפויים להיפגע.

בניגוד לצמודים, לא מאריך האוזלמן את משך החיים הממוצע של אג"ח הלא צמודות (שקלים). להערכתו, הממשלה צפויה להיקלע לגירעון גדול מהצפוי. לפיכך תגייס כספים בעיקר באמצעות הנפקת אג"ח לא צמודות לטווח הארוך מסוג שחרים. האוזלמן מעריך כי אפיק זה צפוי לסבול מעודף היצעים בטווח הקצר והבינוני, אשר יגרמו לתשואות להישאר ברמה גבוה יחסית של לפחות 10%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully