וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רובינשטיין: אין תשתית לחקירה פלילית כנגד הנגיד לשעבר יעקב פרנקל

אמיר הלמר

25.6.2002 / 12:10

עם זאת, קובע היועמ"ש כי אין בהחלטתו לגרוע מהתמונה המינהלית של הליכים לא תקינים ובלתי ראויים; פרנקל, קובע היועמ"ש, ישיב את הכספים שקיבל

היועץ המשפטי לממשלה, אלייקים רובינשטיין, הודיע היום כי אין בכוונתו לפתוח בחקירה כנגד נגיד בנק ישראל לשעבר, יעקב פרנקל, בגין הממצאים של דו"ח מבקר המדינה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג. המבקר מצא כי פרנקל קיבל לכאורה כספים בגין זכויות סוציאליות בהיקף של כ-230 אלף שקל בזמן שכיהן בתפקידו.

רובינשטיין קובע בחוות דעתו כי "אין תשתית לחקירה פלילית". עם זאת, מוסיף רובינשטיין כי אין הדבר גורע מהתמונה המינהלית של הליכים לא תקינים ולא ראויים כעולה מדו"ח המבקר, וכי הדברים טעונים תיקון במבט לעתיד.

עוד קובע היועמ"ש כי פרנקל ישיב את הכספים שניתנו לו בסעיפי פדיון חופשה, מחלה וכן הכספים ששולמו לו עבור אש"ל, וכי על בנק ישראל לבצע חישוב מדויק של הכספים אותם ישיב פרנקל. יש לציין כי פרנקל, באמצעות עוה"ד יעקב נאמן, כבר השיב במהלך חודש מאי השנה כ-238 אלף שקל, שלדעתו מהווים את סך הכספים שזכאותו להם מוטלת בספק.

בסוף הדו"ח מוסיף היועץ כי נשנתה כאן תופעה שאינה חדשה במינהל הציבורי הישראלי, הלובשת צורה ופושטת צורה ומשרד מבקר המדינה נדרש אליה בדרכים שונות לא אחת; קרי שבכירי ממשל ורשויות ציבוריות עושים בכספי ציבור מה שלא היו עושים בכספם שלהם, בין היתר ללא ייעוץ משפטי או תוך עקיפתו.

"התמונה מחייבת את הבנק להפקת לקחים אמיתית. זאת, בבחינת קל וחומר במוסד שעניינו כספי המדינה ושבכיריו צריכים להקפיד במיוחד בכספי ציבור על קלה כחמורה - מה שלא אירע במקרה דנן", הוסיף היועץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully