וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמדוקס תספק לחברת התקשורת הפולנית נטיה את מערכת ה- ClarifyCRM

שירלי יום-טוב

25.6.2002 / 14:35

צחי רודניק מאוסקר גרוס: ההודעה על החוזה - בעיקר תדמיתית; החוזה קטן יחסית - מדובר במערכת CRM ללא שירותי בילינג

חברת אמדוקס הודיעה היום על הטמעתה של מערכת ניהול קשרי הלקוחות - ClarifyCRM בחברת התקשורת הקווית נטיה (Netia) בפולין. בעזרת מערכת ה-ClarifyCRM בכוונתה של נטיה לקצץ בעלויותיה התפעוליות, להגדיל את הכנסותיה ולשפר את שביעות רצון לקוחותיה על ידי מתן שירות אישי ומהיר יותר משניתן להם עד כה.

חלק מהשירותים החדשים שתוכל נטיה לספק ללקוחותיה לאחר הטמעת מערכת ה-ClarifyCRM הם מוקד שירות לקוחות הפועל 24 שעות ביממה בשיחת חינם ללקוחות החברה. המערכת תוכננה לשימוש בממשק משתמש נוח בשפה הפולנית והיא מאפשרת גישה מהירה למסמכים היסטוריים של הלקוח, כגון חשבונות ששולמו על ידו בעבר.

חברת נטיה היא ספקית תקשורת גדולה בפולין, אולם היא אינה הספקית הראשית של שירותי תקשורת קווית בפולין - כך עולה מההודעה לעיתונות שפרסמה אמדוקס. צחי רודניק מבית ההשקעות אוסקר גרוס מסביר שנטיה היא חברת תקשורת מסוג CLEC Competitive Local) Exchange Carrier) - כלומר, חברת תקשורת שהוקמה לאחר פתיחת השוק המקומי לתחרות. חברות כאלה הן בדרך כלל קטנות יותר מספקיות התקשורת המסורתיות הוותיקות יותר (ILEC), והן מחזיקות במספר לקוחות מועט יותר ורמת הכנסות נמוכה יותר בהתאם.

אמדוקס אינה נוהגת לפרסם את היקף העסקות עליהן היא חותמת. רודניק מציין כי להערכתו מדובר בחוזה די קטן, וזאת ממספר סיבות. ראשית, מדובר בחוזה CRM בלבד ללא חוזה נלווה לשירותי בילינג שיכול להגדיל את היקפה של העסקה באופן משמעותי. בנוסף, מדובר בחברה מזרח אירופית כך שסביר להניח שבסיס הלקוחות שלה קטן יחסית. סיבה נוספת היא ההערכה כי מדובר ברמת אפליקציות נמוכה יחסית, ולכן גם זולה יותר.

רודניק הוסיף כי נראה שהודעת אמדוקס על החוזה החדש היא בעיקר תדמיתית, וכן על כך שניתן לראות את השינוי שחל באמדוקס לאחרונה, שכן עד לפני זמן לא רב, אמדוקס לא הראתה עניין בחוזים עם חברות תקשורת שהן בבחינת CLEC והתמקדה בעסקות עם החברות המובילות כגון דויטשה טלקום, פרנס טלקום וספקיות תקשורת מובילות אחרות.

אמדוקס מתמחה במערכות חיוב לקוחות (בילינג) ומערכות לניהול קשרי לקוחות עבור חברות טלקום. מערכת ה-ClarifyCRM היא פיתוח של חברת קלריפיי הקנדית שאמדוקס רכשה בסוף 2001. בעטיה של אזהרת רווח חמורה מיום חמישי בלילה, איבדה אמדוקס כ-50% משוויה בשני ימי המסחר האחרונים, כך ששווי השוק שלה עומד היום על כ-1.6 מיליארד דולר בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully