וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק לאומי אישר את תוכנית המיזוג של ישראל 10 ושידורי עדן

רוני קורן-דינר

25.6.2002 / 15:49

הסכים להפחית 17 מיליון שקל מהיקף הערבויות של הקבוצה - כשיעור הפחתת הערבויות מול הרשות השנייה

בנק לאומי אישר את תוכנית המיזוג של ישראל 10 ושידורי עדן, זכייניות ערוץ 10. הבנק הסכים להפחית את היקף הערבויות של החברה הממוזגת ב-17 מיליון שקל - כשיעור הפחתת הערבויות הבנקאיות שהסכימה הרשות השנייה לאפשר לחברה.

המיזוג יתבצע על בסיס השקעות בעלים של 35 מיליון שקל ע"י בעלי המניות של עדן, ו-44 מיליון שקל ע"י בעלי המניות של ישראל 10. לאחר המיזוג יחזיקו בעלי המניות של עדן ב-44% מהונה של ישראל 10, ועדן תהפוך לחברת בת בבעלותה המלאה.

בהסכם נקבע עוד כי במועד המיזוג בפועל תיערך התחשבנות נוספת בגין השקעות מעבר לחלקו היחסי של כל צד, לרבות השקעות שבוצעו טרם חתימת ההסכם. כן נקבע כי החזקותיו של בעל מניות שלא ישלים את חלקו היחסי ידולל בהתאם לנוסחת דילול שהוגדרה.

הסכם המיזוג הותנה בקבלת הקלות רגולטוריות ואישורים (בין השאר דירקטוריון ואסיפה כללית) שונים, ביניהם הסכמת הרשות השנייה והענקת זיכיון מורחב - תוך מתן הקלות רבות ככל הניתן בתנאי הזיכיון - הסכמת בנק לאומי ואישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

הרשות הסכימה להקטין את המחויבויות הכספיות והערבויות בהיקף כולל של 106 מיליון שקל, וביום שני, בישיבת מועצת הרשות, צפויה המועצה לאשר סופית את המיזוג. ממשרד הממונה על ההגבלים נמסר כי טרם התגבשה חוות דעת באשר לבקשות שהוגשו, אולם הממונה לא יעמיד מכשול בפני המיזוג בין הקבוצות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully