וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: עליות של כ-1% בנאסד"ק ובדאו בפתיחה

שירלי יום טוב

25.6.2002 / 16:56

אמדוקס עולה ב-5% לאחר שאיבדה 50% בשני ימי המסחר האחרונים; גיוון אימג'ינג עולה ב-6.5%; מניית טי.טי.איי מוסיפה 2% על רקע המלצה חיובית מבית ההשקעות HSBC שיצא להגנת המניה

בפתיחת יום המסחר השני של השבוע נמשכות העליות שאפיינו את השווקים אמש בסגירת המסחר. מדד הנאסד"ק מוסיף כעת 0.9% ומדד הדאו ג'ונס עולה ב-1%.

בין המניות הישראליות בולטת בפתיחה מניית אמדוקס שמוסיפה 5% למחיר של 7.5 דולרים לאחר שאיבדה 50% מערכה ביומיים האחרונים. גיוון אימג'ינג עולה ב-6.5% למחיר של 10.7 דולרים. מניית טי.טי.איי מוסיפה 2% למחיר של 17.4 דולר על רקע המלצה חיובית מבית ההשקעות HSBC, שיצא להגנת המניה היום וטען כי הירידות באמדוקס לא צריכות להשפיע על טי.טי.איי. מניית לומניס מוסיפה 5.2% למחיר של 3.8 דולרים. מניית פרסייס עולה ב-3.5% למחיר של 7.2 דולרים לאחר שפתחה את המסחר היום בשפל של 52 שבועות לפחות.

סקירת טרום מסחרהמגמה החיובית שאיפיינה אמש את השווקים לקראת סיום המסחר, אמורה להימשך היום, לפחות בתחילתו של היום. שני המדדים המובילים - הנאסד"ק והדאו ג'ונס, הצליחו אמש לשבור שלושה ימים רצופים של ירידות ונעלו את המסחר בעליות מתונות. החוזים העתידיים מורים בשעה זו על עלייה של 0.5% במדד הנאסד"ק בפתיחה ועלייה של 0.3% במדד ה-S&P500 בפתיחה, וזאת בהמתנה להחלטת הבנק הפדרלי האמריקאי מחר, על שיעור הריבית במשק האמריקאי.

היום יתכנסו ראשי הבנק הפדרלי לישיבה בת יומיים כדי להחליט, בין היתר, האם לשנות את שער הריבית הבסיסית במשק האמריקאי. מרבית הכלכלנים האמריקאים סבורים כי אלן גריספאן - נגיד הבנק, יותיר את שיעור הריבית על כנו.

נתון נוסף מזירת המקרו שיגיע לידי המשקיעים לאחר תחילת המסחר הוא מדד בטחון הצרכנים לחודש יוני. לפי קונצנזוס האנליסטים, צפוי המדד להראות קריאה של 106 נקודות, תחת קריאה של 109.8 נקודות בחודש מאי.

צ'ק פוינט בשפל של כמעט שלוש שניםבין המניות הישראליות עשויה מניית אמדוקס להמשיך ולרכז עניין זה היום השלישי ברציפות על רקע אזהרת הרווח הקשה שפירסמה החברה ביום חמישי האחרון. בשני ימי המסחר האחרונים איבדה אמדוקס כ-50% משוויה והיא נסחרת כעת לפי שווי שוק של כ-1.6 מיליארד דולר בלבד. מניית אמדוקס נעלה אמש את המסחר במחיר 7.15 דולרים - כלומר, כמעט חצי מהמחיר בו הונפקה ביוני 1998. מחיר המניה כיום הוא שפל של 4 השנים האחרונות.

מניית צ'ק פוינט פותחת היום את המסחר בשפל של כמעט שלוש שנים, (אוקטובר 1999) במחיר 13.8 דולר המשקף לה שווי שוק של כ-3.3 מיליארד דולר. היום הוריד בית ההשקעות RBC את המלצתו למניה מ-"תשואת יתר" ל"תשואת סקטור" תוך קיצוץ מחיר היעד מ-30 דולר ל-15 דולר בלבד.

גם בית ההשקעות פייפר ג'פרי הוריד אמש את מחיר היעד של המניה מ-28 דולר ל-20 דולר, אם כי הותיר את המלצת ה-"תשואת יתר" על כנה. בפייפר ג'פרי קיצצו את תחזית ההכנסות של החברה לרבעון השני ולשנת 2002 כולה, כך שהם צופים שהחברה תדווח לשנה כולה על הכנסות של 450 מיליון דולר תחת הערכה קודמת של 467.4 מיליון דולר. בשורה התחתונה הם צופים כי צ'ק פוינט תדווח על רווח נקי של 98 סנט למניה - כלומר כ-25.4 מיליון דולר בחישוב אבסולוטי, זאת תחת הערכה קודמת לרווח נקי של 1.04 דולרים למניה - כ-27 מיליון דולר.

מניות נוספות הפותחות היום את המסחר ברמת שפל של 52 שבועות לפחות הן קמטק ואורכית במחיר 1.1 דולר המשקף לה שווי שוק של 24.5 מיליון דולר. גם מניית פרסייס הידרדרה לשפל לאחר שאיבדה בשני ימי המסחר האחרונים כ-20% למחיר 6.8 דולרים המשקף לה שווי שוק של כ-197 מיליון דולר.

חדשות טובות יותר סיפקה היום חברת ויריאנט שהודיעה על חוזה חדש למכירת מערכות תוכנה עם Publix - רשת סופרמרקט אמריקאית. שווי החוזה נאמד ב-3.5-4 מיליון דולר. ויריאנט מפתחת תוכנות התומכות בניהול תהליכי שרות בשטח והיא נסחרת לפי שווי שוק של 10 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully