וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר ממשיך לרדת: היציג - 4.882 שקלים

ליאור כגן

26.6.2002 / 17:56

רשם ירידה של 0.75% לעומת השער היציג של אתמול; יורד ל-4.86 שקלים לאחר קביעת היציג; הערכות: הדולר ייחלש לרמה של 4.83 שקלים

יום המסחר בשוק המט"ח מתנהל בעצבנות רבה, על רקע פרשת הונאת הענק בהיקף של 3.8 מיליארד דולר בחברת וורלדקום, חברת שיחות החוץ השנייה בגודלה בארה"ב. בפתיחת המסחר התחזק הדולר עד לרמה של 4.91 שקלים, אולם בהמשך שב השקל להתחזק.

שערו היציג של הדולר נקבע על 4.882 שקלים - ירידה של 0.75% לעומת השער היציג שנקבע אתמול על 4.919 שקלים. הירידה בדולר הושפעה ממכירות דולרים בהיקף של עשרות מיליונים על ידי בנקים זרים מלונדון. לאחר קביעת היציג ממשיך השקל להתחזק והדולר יורד לרמה של 4.86 שקלים.

"המשקיעים הזרים מעוניינים לצמצם חשיפה לשווקים תנודתיים, על רקע התנודות הגדולות של המטבעות בעולם מול הדולר", מסביר אחד הסוחרים. לדבריו, עובדה זו גורמת למשקיעים הזרים לצמצם את הפוזיציות ולמכור דולרים.

התנודתיות בדולר נרשמת על רקע הירידות החדות במדד המעו"ף, הירידות החדות בבורסות אירופה, הצפי לירידות חדות בפתיחת המסחר בבורסות ארה"ב והיחלשות הדולר מול המטבעות העיקריים בעולם.

מרבית הכלכלנים בשוק סבורים כי העלאת הריבית האחרונה אמורה לעצור את מגמת הפיחות בשערו של השקל, וכי בפערי ריבית שמגיעים כיום לכ-7.3% נראה כי האלטרנטיווה השקלית קורצת במיוחד. יחד עם זאת, הוסיפו הכלכלנים כי במידה שלא יהיה מהלך ביצועי מכיוונו של משרד האוצר, שיוכיח כי בכוונתו לנקוט במדיניות פיסקלית מרסנת על מנת להילחם בגירעון - הרי שהמלחמה בשווקים דרך הריבית בלבד לא תחזיק לאורך זמן.

בבית ההשקעות פריקו סבורים כי טרם מוצה פוטנציאל הייסוף, וכי השקל עשוי להתחזק לעבר רמות של 4.83-4.85 שקלים לדולר ואף יותר. יחד עם זאת, מציינים בפריקו כי המצב הבטחוני הקשה והעובדה שטרם בוצעו בתוכנית הכלכלית הקיצוצים הנדרשים לצורך צמצום הגירעון התקציבי, עשויים למתן את הייסוף בשערו של השקל.

בבית ההשקעות אקסלנס מעריכים כי הדולר ימשיך להיחלש במסחר מול השקל, ומציינים כי לדולר רמת תמיכה בשער של 4.86 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully