וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת לא מצליחה בינתיים להשלים את רכישת rStar

גתית פנקס

26.6.2002 / 11:54

דחתה תוקף ההצעה ל-25 ביולי לאחר שפקעה אתמול; החברות הודיעו על עסקת הרכישה באפריל 2001, ומאז הוארך מועד הסגירה מספר רב של פעמים

החברות גילת לוויינים הישראלית ו-rStar האמריקאית לא מצליחות בינתיים לסגור את עסקת הרכישה של rStar - שנמצאת על השולחן מאז אפריל 2001. מדובר בעסקה משולשת, במסגרתה צפויה rStar - בה מחזיקה גילת 51% - לרכוש את מיזם סטארבנד של גילת באמריקה הלטינית, ולממן את פעילותו.

מספר רב של דחיות היו במהלך השנה האחרונה בהוצאה לפועל של העסקה: הסגירה נדחתה תחילה למאי 2001 ומאוחר יותר ללא פחות מ-5 מועדים נוספים. הלילה הודיעו החברות כי תוקף ההצעה פקע אמש - ב-25 ביוני - וכי הוא הוארך כעת בחודש נוסף, עד ה-25 ביולי בחצות שעון ניו יורק.

החברות מציינות כי ב-28 במארס 2002 הן כבר החלו בביצוע העסקה, ואולם לפי חוקי רשות ניירות ערך האמריקאית, על rStar לאשר את ההצעה על ידי כל בעלי מניותיה, ולכן ההליכים הוקפאו ב-1 באפריל. בפגישה השנתית של בעלי מניות rStar שהתקיימה ב-30 באפריל, בעלי המניות אישרו את מבנה העסקה, והחברות מקוות כי העסקה תושלם בסמוך למועד הפקיעה הנוכחי ביולי.

מטרת העסקה המאוד מורכבת הזו בין החברות היא להזרים מזומנים למיזם האינטרנט הלווייני הצרכני, סטארבנד - מזומנים שלא ייצאו ממאזניה החבוטים של גילת. עד היום הסבה פעילות סטארבנד הפסדים של עשרות מיליוני דולרים לגילת, בעיקר בשל מכירת תחנות לוויין לשוק הצרכני בהפסד, בעקבות אסטרטגיה של כיבוש נתח שוק גדול ככל האפשר בה בחרה החברה. יואל גת, מנכ"ל גילת, העריך בשנה שעברה כי כאשר העסקה תושלם יהיו כ-20 מיליון דולר זמינים למימון הפעילות של סטארבנד באמריקה הלטינית.

ל-rStar יש בסיום הרבעון הראשון של השנה 28.6 מיליון דולר בקופה לאחר שייצרה תזרים מזומנים שלילי מפעילות של 1.7 מיליון דולר ברבעון. החברה אינה מייצרת כלל הכנסות ולעומת זאת היא רושמת הפסדים נקיים של 2.9 מיליון דולר ברבעון. שווי השוק של rStar בבורסת הנאסד"ק (Small Cap) הוא 28.1 מיליון דולר.

העסקה מוגדרת כ"מורכבת" מכיוון שיש מספר לא מועט של שלבים בדרך להשלמתה, כולל רכישה של סטארבנד באמריקה הלטינית על ידי rStar מכיוון אחד, ורכישה של מניות rStar מבעלי המניות הקיימים של החברה האמריקאית, תמורת מזומן ומניות של גילת, על ידי rStar עצמה.

וכך, rStar הסכימה לרכוש כ-6.3 מיליון ממניותיה מבעלי המניות - כ-29% מהון מניותיה שאינו מוחזק על ידי גילת עצמה. בתמורה, יקבלו בעלי המניות שיסכימו להצעת הרכש חבילה משולבת של מזומן, ומניות של גילת ביחס מסוים לשיעור החזקתם. היחס טרם נקבע, והוא ייעשה על פי שווי מניות גילת ו-rStar בעת השלמת העסקה. בסופו של יום, אם כך, צפויה גילת להחזיק, באופן ישיר ועקיף, בכ-80% ממניות החברה האמריקאית, אולם היא תמשיך להיות מוגדרת כישות נפרדת, שאף נסחרת בבורסת הנאסד"ק.

למעשה, ככל שמחיר מניית גילת יהיה גבוה יותר בעת השלמת העסקה, כך יקבלו בעלי המניות של rStar שימכרו את מניותיהם, מזומן בשיעור נמוך יותר. היום פותחת מניית גילת את המסחר במחיר שפל כל הזמנים שלה - 1.1 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של כ-26 מיליון דולר בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully