וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממונה על ההגבלים אישר מיזוג ויטה וקפולסקי

26.6.2002 / 12:13

קובע כי נתח השוק המצרפי של החברה הממוזגת גדול יחסית, ובכל זאת המיזוג אינו מקים חשש להיווצרות כוח שוק בידיה

הממונה על הגבלים עסקיים אישר המיזוג בין ויטה פרי-גליל בע"מ לבין קפולסקי ייצור מוצרי מאפה בע"מ וקפולסקי שיווק וקמעונאות (2001) בע"מ.

ויטה פרי-גליל היא חברה אחזקות ציבורית העוסקת בייצור, מכירה, שיווק והפצה של מוצרי מזון. בין השאר עוסקת ויטה פרי-הגליל בתחום העוגות המצוננות לצריכה ביתית באמצעות המותג ריצ', בהתאם להסכם בלעדיות עם חברת ריצ' העולמית. מוצריה כוללים עוגות מצוננות, קצפות צמחיות וגלידות על בסיס צמחי.

קפולסקי היא חברה פרטית העוסקת בייצור, שיווק והפצה של מוצרים בתחום האפייה. לחברה הסכמי זכיינות להפעלת מסעדות ובתי קפה הנושאים את השם "קפולסקי". קפולסקי שיווק וקמעונאות היא חברה פרטית שהוקמה באפריל 2001, העוסקת בשיווק קמעונאי של דברי מאפה המיוצרים על ידי קפולסקי ייצור.

במסגרת הסכם המיזוג רוכשת ויטה פרי-גליל את פעילותה העסקית של קפולסקי ייצור ואת הון המניות בקפולסקי שיווק וקמעונאות.

בדיקת רשות ההגבלים העסקיים התמקדה בענף העוגות המוכנות ובהשפעת המיזוג על התחרות בו. לצד פעילותן של חברות המזון הגדולות בתחום העוגות המוכנות - עלית, אוסם וויטה פרי-הגליל - פועלים גם מפעלים קטנים יחסית: בונז'ור, עיני, שחף, אנג'ל, גדרון ואחרים. מכירות מוצרים אלה מתבצעות בעיקר ברשתות השיווק (כ-80% מסך המכירות) וכן לשוק המוסדי ולשוק הקמעונאי הפרטי. הבדיקה העלתה כי הענף נמצא בשנים האחרונות במגמת צמיחה, הבאה לידי ביטוי בכניסתם של שחקנים חדשים ובהרחבת פעילותם של השחקנים הקיימים, בהחדרת מותגים חדשים ובפיתוח עוגות בטעמים חדשים.

כלכלני הרשות מצאו כי נתח השוק המצרפי של החברה הממוזגת גדול יחסית, ובכל זאת המיזוג אינו מקים חשש להיווצרות כוח שוק בידי החברה הממוזגת או לחיזוקו של כוח שוק קיים. הסיבות לכך הן כי אין חסמי כניסה משמעותיים לפעילות בענף; כי ישנן חברות מזון גדולות שפועלות רק בחלק מהענף המסוגלות להרחיב את פעילותן אם תנסה חברה הממוזגת להעלות מחירים (כמו עלית, הפועלת כיום רק בתחום המוסדי); וכי אין כיום עדויות לכוח שוק המצוי בידי ויטה פרי-הגליל, למרות נתח השוק הגדול בו היא מחזיקה טרם המיזוג.

לאור האמור לעיל, נמצא כי המיזוג אינו מעלה חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות ועל כן הוא אושר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully