וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגמת הפדיונות מהקרנות נבלמת: הציבור משך הבוקר רק כ-150 מיליון שקל

אילן מוסנאים

26.6.2002 / 12:51

כך מעריכים בכירים בתעשיית הקרנות; צפי לפדיונות של כ-250 מיליון שקל עד סוף היום; האפיק השקלי עובר לעליות

העליות החדות בשני ימי המסחר הקודמים הביאו לבלימה של גל פדיונות הציבור מקרנות הנאמנות. בכירים בתעשיית הקרנות מעריכים, כי הבוקר פדה הציבור מתעשיית הקרנות סכום נמוך יחסית של כ-150 מיליון שקל בלבד. זאת, לאחר פדיונות של למעלה כ-2.5 מיליארד שקל בשלושת ימי המסחר הקודמים.

להערכת הבכירים, מהקרנות הצמודות לדולר נפדו הבוקר כ-50 מיליון שקל, וסכומים דומים נפדו מהקרנות הצמודות למדד ומהקרנות השקליות. הבכירים מעריכים כי עד סוף היום צפוי המשך של פדיונות קלים בתעשייה עד לרמה של כ-250 מיליון שקל.

השוק הסולידי ממשיך בשעות הצהריים במגמה החיובית שאפיינה אותו ביומיים האחרונים, אם כי בצורה מתונה בהרבה. בשעה זו נסחרים השחרים שפתחו את הבוקר בירידות מתונות של כ-0.5%, בעליות בשיעור דומה. השחר מסדרה 2680, שעלתה אתמול בכ-4.5%, רושמת כעת עליות של 0.6% והתשואה עליה נופלת לרמה של 10.4%, לאחר שכבר עמדה על 12.2% בתחילת השבוע. במק"מים נרשמת מגמה מעורבת עם נטייה לעליות קלות. התשואות במק"מים הארוכים יחסית לטווח של מעל ל-9 חודשים נעות סביב 9.75%-9.9%.

העליות בשוק הסולידי נרשמות למרות ירידות חדות של כ-2% במדדים המובילים בבורסה בתל אביב, עקב פרשת ההונאה של וורלדקום, שמפילה את בורסות אירופה ואת החוזים על הנאסד"ק. הדולר נסחר בשעה זו בירידה של כ-0.54% לרמה של 4.893 שקלים.

פעילים בשוק ההון מציינים, כי גם היום חברות הביטוח וקופות הגמל המקומיות מספקות את עיקר הביקושים בשוק הסולידי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully