וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמעון שגב: ללא ביצוע צעדים פיסקליים של האוצר - הדולר יחזור לזנק

אילן מוסנאים

26.6.2002 / 13:28

מנכ"ל מנורה גאון קרנות נאמנות סבור כי האופטימיות של גורמים בשוק ההון כתוצאה מהעלאת הריבית - מוגזמת

"האופטימיות שמשדרים גורמים בשוק ההון כתוצאה מהעלאת הריבית וירידת הדולר היא מוגזמת, ואינה משקפת את המצב האמיתי בשוק ההון", אומר שמעון שגב, מנכ"ל מנורה גאון קרנות נאמנות. לדבריו, הנגיד אומנם עשה את חלקו - אך ללא ביצוע הצעדים הפיסקליים על ידי משרד האוצר והממשלה, הדולר יחזור לזנק.

לדברי שגב, הפעילים בשוק ההון נמצאים היום בעמדת המתנה לראות האם הממשלה תמלא את חלקה במסגרת הצעדים לייצוב המשק. "עדיין מוקדם מאוד לברך על המוגמר, והאופטימיות הקיימת צריכה להיות זהירה מאוד", אומר שגב. לדבריו, אם הממשלה תבוא בזמן הקרוב עם תוכנית כלכלית ממשית, הדולר ימשיך לרדת עד לרמה של כ-4.85 שקלים לדולר. מנגד, אם השוק יראה שהממשלה אינה מבצעת את חלקה, האמון בצמרת הכלכלית עלול להישבר סופית, ואנו צפויים להיקלע לסחרור שלא ברור איך נצא ממנו.

לגבי המחלוקת על הנפקת גלבועים, שגב טוען כי הנפקתם בשלב תחילת הפניקה - יכלה למתן את הרוחות והיתה תורמת להרגעת המצב. היום צעד זה הוא מיותר. "אם הממשלה תקצץ בתקציב והאמון המשקיעים בצמרת הכלכלית ובמערכת בכלל יחזור, הרי שהדולר ימשיך לרדת. יש לשאוף לכך שבמקרה כזה לא יתמוסס הפיחות לגמרי כדי שהמשק יוכל ליהנות מתרומתו, לאחר שספג את נזקיו. מאידך, אם הממשלה לא תקצץ בתקציב, האמון יאבד, הדולר יחזור לזנק וספק אם הנפקת גלבועים תוכל לעזור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully