וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידה של כ-2% בנאסד"ק בעקבות פרשת וורלדקום; צ'ק פוינט מאבדת 7%

שירלי יום-טוב

26.6.2002 / 17:10

צ'ק פוינט כורה שפל יום אחרי יום - נפלה למחיר של 12.1 דולר; מרקורי מאבדת 6%; פרסייס יורדת ב-6%

בפתיחת המסחר בוול סטריט נרשמות ירידות חדות במדדים המובילים, על רקע פרשיית וורלדקום. מדד הנאסד"ק מאבד כעת 1.8% ומדד הדאו ג'ונס יורד ב-1%.

הרוב המוחלט של המניות הישראליות נופלות בפתיחה. מניית צ'ק פוינט נופלת ב-7% למחיר של 12.1 דולר. מניית מרקורי מאבדת 6% למחיר של 23 דולר. מניית פרסייס נופלת לשפל - מאבדת 6.3% למחיר של 6.87 דולרים. מניית קומברס יורדת בכ-2% למחיר של 9.5 דולרים.

סקירת טרום מסחר

במרכז זירת המסחר בוול סטריט היום עומדת שערורייה חשבונאית נוספת - הגדולה בהיסטוריה - של חברת התקשורת האמריקאית וורלדקום (WorldCom), אשר סחפה היום את השווקים הפיננסיים ברחבי העולם לירידות והביאה לנפילה נוספת בשער הדולר מול היורו. השפעתה של ההונאה על השווקים בארה"ב ניכרת היטב בחוזים העתידיים על המדדים המובילים. כך, מדד הנאסד"ק, שנעל את המסחר אמש בירידה של 2.5% לרמת שפל שלאחר 11 בספטמבר, צפוי לפתוח את יום המסחר בצניחה של 4.2%. מדד ה-S&P 500 צפוי לפתוח בירידה של 3%.


וורלדקום, חברת שיחת החוץ השנייה בגודלה בארה"ב, חשפה אמש הונאת ענק שהיקפה קרוב ל-4 מיליארד דולר, שנועדה להציג את החברה כרווחית. וורלדקום הודיעה כי פיטרה את סמנכ"ל הכספים, סקוט סאליבן, והחשב של החברה, לאחר שחקירה פנימית גילתה כי הוצאות בשווי 3.8 מיליארד דולר לא דווחו כחוק בדו"חותיה ולא נרשמו במאזן. וורלדקום תתקן את התוצאות שהציגה עבור שנת 2001 ועבור הרבעון הראשון של 2002 ותעבור בעקבות זאת להפסדים.

אולם, וורלדקום היא לא הכבשה השחורה היחידה היום בוול סטריט. רשות ניירות ערך האמריקאית הודיעה היום כי החלה בבדיקת דיווחיה של חברת תקשורת אחרת - קווסט (Qwest) - אודות מכירות בסך של 1.4 מיליארד דולר.

השערוריות החשבונאיות החדשות מסיטות היום את תשומת הלב מהחלטתו של הבנק הפדרלי האמריקאי על שער הריבית בארה"ב, הצפויה להתקבל היום לקראת סיום המסחר. ההערכות הן כי נגיד הבנק, אלן גרינספאן, יותיר את הריבית על כנה - כך שתישאר ברמתה הנמוכה ב-40 השנים האחרונות.

צ'ק פוינט, גילת וקמטק בשפל

בין המניות הישראליות הולכת וגדלה רשימת המניות הכורות שפל. מניית צ'ק פוינט , אשר פתחה את המסחר אתמול בשפל של כמעט שלוש שנים, המשיכה במסעה דרומה ונעלה בירידה של 5.6% למחיר שפל של 13 דולר, המשקף לחברה שווי שוק של כ-3.2 מיליארד דולר. בחודש האחרון איבדה המניה 27% מערכה.

מניית קמטק פותחת היום את המסחר בשפל של כל הזמנים - 1.2 דולרים - המשקף לחברה שווי שוק של כ-27 מיליון דולר. קמטק הונפקה ביולי 2000 במחיר של 7 דולרים למניה. מתחילת השנה איבדה המניה 65% מערכה.

גם מניית גילת פותחת היום בשפל כל הזמנים במחיר של 1.1 דולרים. מניית גילת איבדה 80% מתחילת השנה, ומחיר המניה הנוכחי משקף לחברה שווי שוק של כ-26 מיליון דולר.

חברת אן.די.אס הודיעה היום כי חתמה על הסכם עם חטיבת התקשורת בפס רחב של מוטורולה, לאיחוד מוצרים נבחרים של שתי החברות כדי להציע פלטפורמות טלוויזיה אינטראקטיווית דיגיטלית רווחיות. במסגרת ההסכם מוטורולה תציע את פתרונות הטלוויזיה האינטראקטיווית והגישה המותנית של אן.די.אס כתכונה אפשרית בממירים האינטראקטיוויים הדיגיטליים שלה. אן.די.אס נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-690 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully