וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקו-אופ התחייבה לרכוש את סניף דיזינגוף סנטר של המשביר לצרכן תמורת 100 מיליון שקל

אמיר הלמר

26.6.2002 / 16:08

כך נודע ל-TheMarker; ההתחייבות במידה שהמשביר לא יצליח למכור את הסניף עד לראשית שנת 2003; עו"ד לויט מתנגד לבקשת הוועד הממונה

השווי לפיו התחייבה אגודת הקו-אופ לרכוש את נכס המקרקעין בו מצוי סניף המשביר לצרכן בדיזינגוף סנטר הוא 100 מיליון שקל; כך נודע ל-TheMarker.

אתמול הגיש הוועד הממונה של האגודה, בראשותו של עו"ד ליפא מאיר, בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לאשר לו לנהל מו"מ עם הבנקים אשר מעניקים מימון לפעילותו של המשביר לצרכן לשם הסדרת המשך מימונו השוטף ועם השלמת המו"מ, לאשר את ההסדר המוצע עם הבנקים.

בבקשה נטען, בין השאר, כי הנהלת המשביר לצרכן קיבלה שורה של החלטות על צעדי התייעלות וזאת בשל הפגיעה בתוצאות העסקיות של המשביר. בעקבות תוצאות אלו, כך נטען, דרשו הבנקים המממנים את פעילות המשביר לצמצם את מסגרות האשראי של המשביר.

בעקבות זאת, החליטו במשביר למכור את הזכויות בנכס המקרקעין המצוי במתחם דיזינגוף סנטר, אשר בו פועלת החנות של המשביר לצרכן, ובכך לצמצם את מסגרת האשראי שניתן למשביר ע"י בנק הפועלים לו משועבדות הזכויות בנכס זה.

עוד נטען בבקשה כי כדי שבנק הפועלים יאות לאפשר למשביר למצות את הליך המכירה ומציאת רוכש לנכס שישלם תמורה מירבית, התחייבה האגודה לבנק כי במקרה שלא יימצא רוכש בתוך תקופה שתיקבע, תרכוש האגודה את הזכויות בנכס בסכום שיוסכם. הסכום שנקבע הוא כ-100 מיליון שקל. עוד נודע כי התקופה שהקציב בנק הפועלים למשביר למכירת הנכס בתנאי השוק הינה עד לראשית שנת 2003.

יש לציין כי בבקשה מציינת האגודה שהערכת שמאי שנערכה לנכס בדצמבר 2001 קבעה ששוויו נאמד בכ-35.8 מיליון דולר - כ-179 מיליון שקל. בתוך כך, מקורבים למשביר לצרכן ציינו היום כי מתנהל מו"מ אינטנסיווי עם מספר גורמים למכירת הנכס במחיר הגבוה בהרבה מ-100 מיליון שקל, וכי המו"מ צפוי להסתיים בקרוב.

באותו עניין פנה היום עו"ד אליעזר לויט לביהמ"ש המחוזי והגיש התנגדות לבקשת הוועד הממונה. בהתנגדות טוען לויט כי בקשת הוועד הממונה לרכוש נכס מהמשביר לצרכן הינה הפוכה להחלטת ההסדר שאושרה באסיפה חברי האגודה שהתקיימה לפני חודש, והיא למכור את נכסי האגודה ולחלק התמורה בין החברים.

לויט מציין כי הועד הממונה לא צירף לבשתו את הערכת השמאי שייתכן שאינה רלוונטית עוד נוכח המיתון במשק וכן אף לא את מקורות המימון שמהן מתכוונת האגודה לרכוש את הנכס במידה ותידרש לכך האם מדיוודנד שתמשוך מהרבוע הכחול או מאשראי שתיטול.

"הוועד הממונה לא מבהיר לביהמ"ש מדוע הוא מבזבז זמנו על מכירת נכס השייך למשביר לצרכן ולא על מכירת האגודה, וכל אחזקותיה במשביר לצרכן על כל נכסיו ופעילותו העסקית מייד לאחר אישור בקשת האישור?".

לאור זאת, מבקש לויט כי השופט גורן המטפל בתיק, יקבע את בקשת הוועד הממונה לדיון במעמד כל הצדדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully