וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק עלה ב- 0.4% על אף השערוריה של וורלדקום

גל אשד

26.6.2002 / 23:08

קמטק צנחה ב-16.7%; מניית החברה נמצאת בשפל של 1 דולרים; פרסייס תיקנה בעלייה של 9.6%; לומניס ירדה ב-5%


במרכז זירת המסחר בוול סטריט היום עמדה שערורייה חשבונאית נוספת - הגדולה בהיסטוריה - של חברת התקשורת האמריקאית וורלדקום (WorldCom), אשר סחפה את השווקים לירידות שערים חדות במהלך רוב שעות המסחר היום אשר הביאו אף לסחירותו של מדד מניות הטכנולוגיה ברמות שפל נמוכות מזה חמש שנים.

עם זאת במהלך שעת המסחר האחרונה רשמו המדדים התאוששות מרשימה שהביאה אף לעליות שערים קלות של 0.4% בנאסד"ק ולרמה של 1,429 נקודות כאשר הדאו רשם אף הוא תיקון נאה וסגר את המסחר בירידה קלה של 0.1% לרמה של 9,119 נקודות.

מניית קמטק צנחה ב-16.7% למחיר של 1 דולר. פרסייס תיקנה בעלייה של 9.6%; לומניס ירדה ב-5%.

סקירת מסחרוורלדקום, חברת שיחות החוץ השנייה בגודלה בארה"ב, חשפה אמש הונאת ענק שהיקפה קרוב ל-4 מיליארד דולר, שנועדה להציג את החברה כרווחית. וורלדקום הודיעה כי פיטרה את סמנכ"ל הכספים, סקוט סאליבן, והחשב של החברה, לאחר שחקירה פנימית גילתה כי הוצאות בשווי 3.8 מיליארד דולר לא דווחו כחוק בדו"חותיה ולא נרשמו במאזן. וורלדקום תתקן את התוצאות שהציגה עבור שנת 2001 ועבור הרבעון הראשון של 2002, ותעבור בעקבות זאת להפסדים.

אולם וורלדקום היא לא הכבשה השחורה היחידה היום בוול סטריט. רשות ניירות ערך האמריקאית הודיעה היום כי החלה בבדיקת דיווחיה של חברת תקשורת אחרת - קווסט (Qwest) - אודות מכירות בסך של 1.4 מיליארד דולר.

השערוריות החשבונאיות החדשות מסיטות היום את תשומת הלב מהחלטתו של הבנק הפדרלי האמריקאי על שער הריבית בארה"ב, שהתקבלה היום בשעה 21:10 שעון ישראל. הנגיד הבנק, אלן גרינספאן, הותיר את הריבית על כנה בשעור של 1.75% - המשקפת את הרמה הנמוכה ב-40 השנים האחרונות. גם אמירתו של הבנק הפדרלי כי חלה התעוררות בכל הקשור לצריכה בארה"ב לא חידשה דבר בשווקים, הנאחזים כל העת בסימני התאוששות אך חווים ירידות חדות.מרקורי נופלת ב-5.8%; אמדוקס יורדת שוב


בין המניות הישראליות הולכת וגדלה רשימת המניות שמחיר שפל. מניית צ'ק פוינט , "מצליחה" לכרות שפל חדש בכל יום מימי המסחר האחרונים. צ'ק פוינט מאבדת בשעה זו כ-2.5% למחיר 12.6 דולר לאחר שפתחה את המסחר בצניחה של 7%.בחודש האחרון איבדה המניה 27% מערכה.

עוד בין המניות הישראליות הכבדות, מניית מרקורי משילה כעת 5.8% למחיר של 23 דולר. מניית אמדוקס מוחקת את העליות מאתמול ומאבדת 3% למחיר 7 דולרים, לאחר שאמש הצליחה להתאושש מעט והוסיפה 2%.

מניית קמטק מאבדת 12% למחיר דולר אחד בלבד לאחר שפתחה היום את המסחר בשפל של כל הזמנים - 1.2 דולרים - ששיקף לחברה שווי שוק של כ-27 מיליון דולר. קמטק הונפקה ביולי 2000 במחיר של 7 דולרים למניה. מתחילת השנה איבדה המניה 65% מערכה. משה עמית, סמנכ"ל הכספים של החברה אמר היום ל-TheMarker כי מחיר המניה אינו משקף את מה שקורה בחברה. "אנחנו מלאים בעבודה, נצמח ונציד שיפור של עשרות אחוזים ברבעון השני ביחס לראשון", הוסיף.
החברה מגישה בימים אלו בקשה לרשות ניירות ערך האמריקאית להנפקת זכויות כדי לגייס כספים, וההנפקה צפויה להתבצע בסוף יולי.

גם מניית גילת ממשיכה לאבד גובה, ויורדת ב-5% למחיר של דולר אחד בלבד גם כן. היום פתחה גילת את המסחר במחיר שפל של כל הזמנים - 1.1 דולרים. מניית גילת איבדה 80% מתחילת השנה, ומחיר המניה הנוכחי משקף לחברה שווי שוק של כ-26 מיליון דולר.

עוד בין היורדות מניית אן.די.אס שנכנעת היום לירידות בשוק ומאבדת 3% למחיר 12.6 דולר, למרות הודעתה היום על כך שחתמה על הסכם עם חטיבת התקשורת בפס רחב של מוטורולה, לאיחוד מוצרים נבחרים של שתי החברות כדי להציע פלטפורמות טלוויזיה אינטראקטיווית דיגיטלית רווחיות. במסגרת ההסכם מוטורולה תציע את פתרונות הטלוויזיה האינטראקטיווית והגישה המותנית של אן.די.אס כתכונה אפשרית בממירים האינטראקטיוויים הדיגיטליים שלה. אן.די.אס נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-690 מיליון דולר.

עוד בולטות היום מניית פריסייס המצליחה לעצור את הירידות ועולה ב-7%למחיר 7.8 דולרים. מניית טריון יורדת ב-5% למחיר 1.1 דולרים. מניית טי.טי.איי יורדת ב-5.5% למחיר של 15.6 דולר. במשך שני ימי המסחר האחרונים איבדה המניה 25% מערכה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully