וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקאמבק של השקל: הדולר ירד ל-4.826

גולן פרידנפלד

27.6.2002 / 15:45

הדולר משלים ירידה של 3.2% מאז תחילת השבוע; פדיונות של כ-300 מיליון שקל בקרנות המט"חיות

יום המסחר בשוק המט"ח מתאפיין בהיחלשות של המטבע האמריקאי מול השקל. שערו היציג של הדולר נקבע ברמה של 4.826 שקלים, והוא משקף ירידה של 1.14% לעומת היציג שנקבע אתמול. לאחר קביעת השער היציג מוסיף שערו של הדולר לרדת, ומשלים ירידה של 3.2% מאז תחילת השבוע.

נראה כי המשקיעים בשוק רואים לנגד עיניהם פער ריביות גבוה בשיעור של 7.3%, שאינו מצדיק השקעה כלכלית בדולר. מצד שני, בשוק אומרים כי הריבית כשלעצמה לא תוכל לתמוך בשער החליפין וביציבות הכלכלית, ולכן ישנה ציפייה לקיצוץ נוסף בתקציב הממשלה וליישום הקיצוצים עליהם כבר הוחלט.

הירידה בדולר אתמול הושפעה ממכירות המטבע בהיקף של עשרות מיליוני דולרים על ידי בנקים זרים מלונדון, והדולר חזר להיסחר ברמות בהן נסחר לפני כחודש. "המשקיעים הזרים מעוניינים לצמצם חשיפה לשווקים תנודתיים, על רקע התנודות הגדולות של המטבעות בעולם מול הדולר", הסביר אחד הסוחרים. לדבריו, עובדה זו גורמת למשקיעים הזרים לצמצם את הפוזיציות ולמכור דולרים. במידה שמגמה זו תימשך גם היום, סביר להניח שנראה את המשכו של הייסוף בשקל. יחד עם זאת נרשמו היום פדיונות בהיקף של כ-300 מיליון שקל בקרנות המט"חיות, וגם אלו גרמו להיצעים שהוזרמו אל השוק היום.

רפי כהן, מנהל חדר העסקות של מוריץ טוכלר, ציין כי להערכתו הדולר לא צפוי להיחלש מעבר לרמה של 4.825 שקלים בארבעת ימי המסחר הקרובים, וכי ברמה זו יגיעו קונים שיתמכו ברמה זו.

להערכת כהן, הייסוף בשקל הינו כתוצאה ממכירות של בנקים זרים בשוק, שהחליטו לממש רווחים ברמות אלו - לאור האטרקטיוויות שבהשקעה באפיקים השקליים. זאת, יחד עם נאומו של הנשיא בוש והשתיקה של מדינות ערב שמתפרשת כקבלתו, מביאים את המשקיעים למסקנה כי ייתכן שצפוי כאן שינוי במצב הבטחוני גם אם לא בטווח הזמן המיידי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully