וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העליות בבורסה מתחזקות: המעו"ף מטפס ב-2.6%

אילן מוסנאים

27.6.2002 / 14:54

מחזור המסחר, 340 מיליון שקל, נמוך ביחס לימי פקיעה קודמים; טפחות עולה ב-6.1% על רקע הכניסה למעו"ף

הבורסה של תל אביב מתקנת היום את הירידות החדות שרשמה אתמול, והמדדים המובילים נסחרים בעליות של כ-2.5%, תוך מחזור של כ-340 מיליון שקל - נמוך ביחס לימי פקיעה קודמים.

המדד הקובע לפקיעת אופציות המעו"ף לחודש יוני נקבע הבוקר ברמה של 358.25 נקודות - הגבוה בכ-1.17% מהרמה בה פתח המדד את המסחר הבוקר. מחזור המסחר בפקיעה היה נמוך יחסית לימי פקיעה קודמים והסתכם בכ-180 מיליון שקל בלבד.

לאחר הפקיעה התחזקו העליות במדדים ובשעה זו נסחר המעו"ף בעלייה של 2.6% לרמה של 363.5 נקודות ומדד תל אביב 100 עולה ב-2.3% לרמה של 351.9 נקודות. מדד התל-טק 15 נסחר כעת ללא שינוי.

נציין כי גם בורסות אירופה והחוזים על הנאסד"ק נסחרים כעת במגמה חיובית.

מניות הבנקים הגדולים מרכזות בשעות הצהריים פעילות ערה ורושמות עליות שערים נאות. מניית בנק הפועלים מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 40 מיליון שקל, ועולה ב-4.5%. מניית בנק לאומי עולה ב-2.9%, ומניית בנק המזרחי מוסיפה 2.9%.

מניית בנק טפחות עולה כעת ב-6.1% במחזור של כ-580 אלף שקל. העליות במניה באות על רקע כניסתה ביום שני הקרוב לרשימת המעו"ף. מניית הבינלאומי 5, שתצא מהמדד, נסחרת כעת ללא שינוי.

מניית טבע מרכזת מחזור של 21 מיליון שקל ועולה ב-2.1% בעקבות פער חיובי של 2.7% בו סיימה את המסחר בנאסד"ק אמש. טבע השלימה אתמול את רכישת חטיבת הכימיה של האניוול באיטליה. היום נודע כי החברה צפויה לקבל בשבוע הקרוב אישור סופי מה-FDA לשיווק של שני תרופות חדשות, שהמכירות שלהן, במונחי התרופה האתית, הסתכמו בכ-2.2 מיליארד דולר. האנליסט אורי הרשקוביץ מלידר העריך כי התרופות יתרמו למכירות טבע כ-80 מיליון דולר וכ-8 מיליון דולר רווח נקי.

מניה נוספת שבולטת היום בעליות נאות היא מניית כי"ל , שעולה ב-2% במחזור של 12 מיליון שקל. החברה נהנית באחרונה מהתחזקות הדולר מול השקל בארץ וכן מהתחזקות היורו מול הדולר בעולם. בנוסף, דיווחה החברה באחרונה על עלייה של כ-10% במחירי מעכבי הבעירה שהיא מוכרת. עלייה של כ-3% נרשמה בשבוע האחרון במחירי הפוספטים בעולם. הבוקר מפרסם בנק המזרחי המלצת "קנייה" למניה וקובע לה מחיר יעד של 5.6 שקלים - גבוה בכ-20% ממחירה בבורסה.

מניית החברה האם של כי"ל, החברה לישראל 5 , עולה כעת ב-3.6% במחזור של 4 מיליון שקל. זאת למרות המלצת "החזק" שפירסם לה בנק הפועלים. האנליסטית רקפת לויסון מורידה למניה את מחיר היעד מ-470 ל-447 שקל - גבוה בכ-15% ממחירה בבורסה.

מניות קבוצת אי.די.בי, שאתמול נחתכו בשיעור ממוצע של כ-4.5%, מתקנות היום. מניית אי.די.בי אחזקות עולה בשיעור של 2.7% ואי.די.בי פיתוח עולה ב-3%. מניות החברות הבנות כלל תעשיות דסק"ש עולות ב-1.2% ו-2.2%, בהתאמה.

מניות החברות והשותפויות הנמנות על קבוצת ים תטיס ממשיכות במומנטום החיובי בו החלו אתמול. הקבוצה הודיעה אתמול על חתימת העסקה לאספקת גז טבעי לחברת החשמל - עסקה שהיקפה הכספי נאמד בכ-1.5 מיליארד דולר. וכך, יחידות ההשתתפות של אבנר ודלק קידוחים שאתמול עלו בלמעלה מ-7%, עולות היום בשיעור של כ-5.6% וכ-5.3%. מניית החברה האם קבוצת דלק עולה בשיעור של 13%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully