וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נטמנג' קיבלה התראה שנייה בשנה מפני מחיקה מהנאסד"ק

גתית פנקס

27.6.2002 / 11:17

החברה קיבלה התראה ביוני 2001, אולם אירועי ה-11 בספטמבר הקפיאו ההליכים נגדה; באוגוסט יתקיים שימוע, לבקשת נטמנג'

חברת נטמנג' בעלת האוריינטציה הישראלית, קיבלה ביום חמישי שעבר מכתב התראה מהנהלת הנאסד"ק מפני מחיקה ממסחר ברשימה הראשית של הבורסה, לאחר שלא עמדה בתנאי הסף הנדרשים ממנה. למעשה, זהו המכתב השני במספר שהחברה מקבלת בשנה: ביוני 2001 היא הוזהרה על ידי הנהלת הנאסד"ק כי אינה עומד בדרישות, וקיבלה ארכה של 90 יום כדי לשנות המצב.

החברה לא הצליחה להעלות את מחיר המניה, וקיבלה ב-10 בספטמבר מכתב לפיו היא תימחק ממסחר ב-18 בספטמבר. ב-14 בספטמבר, 3 ימים לאחר אסון התאומים בארה"ב, החברה ביקשה שייערך לה שימוע בפני הוועדה האחראית בנאסד"ק, והוא נקבע ל-18 באוקטובר בוושינגטון.

מועצת המנהלים של נטמנג' אישרה בזמנו ביצוע של איחוד מניות (Reverse Stock Split), כדי להגדיל את מחיר המניה מעל לדולר, אולם לא הצטרכה להוציא את הצעד לפועל, שכן עוד קודם לשימוע - ב-27 בספטמבר - החברה קיבלה הודעה לפיה הנהלת הנאסד"ק מקפיאה את ההליכים נגד נטמנג' וחברות אחרות עד ל-2 בינואר, על רקע אירועי ה-11 בספטמבר.

בתחילת דצמבר המניה עלתה אף מעל למחיר של דולר, כך שאיום המחיקה הוסר מעל ראשה. ואולם, ההרעה בוול סטריט לא פסחה על החברה, ומאז פברואר 2002 נסחרת מניית נטמנג' מתחת למחיר של דולר, כאשר את המסחר היום תפתח במחיר של 62 סנט, המשקף לחברה שווי שוק של כ-39 מיליון דולר. וזה מקור ההתראה הנוכחית.

נטמנג' נוסדה בשנת 1990 והיא מספקת תוכנה ושירותי ייעוץ ללקוחות כדי לשמור על מערכות הלגסי שלהן ולהוסיף אפליקציות עסקיות אחרות. החברה מציעה שירותי אירוח, ויש לה יותר מ-30 אלף לקוחות בעולם. לנטמנג' מרכז בישראל בחיפה, ושני מרכזי פיתוח נוספים בארה"ב.

שימוע ייערך ב-1 באוגוסט


החברה ציינה כי היא ביקשה מהנהלת הנאסד"ק אפשרות לשימוע טרם ביצוע הגזירה (שיתקיים ב-1 באוגוסט), במהלכו החברה מתכוונת להציג תוכנית כדי למנוע את מחיקתה ממסחר, הכוללת ביצוע איחוד הון. החברה לא דיווחה באיזה יחס ייעשה האיחוד, ועליה לאשר את המהלך גם על ידי אסיפת בעלי המניות של החברה.

צבי אלון, יו"ר, נשיא ומנכ"ל החברה, אמר בהודעת החברה כי הוא מאמין שהאינטרס של נטמנג' הוא להישאר ברשימה הראשית, והוא הוסיף כי לחברה מאזן חזק, כאשר בקופה שוכנים יותר מ-30 מיליון דולר (34.3 מיליון דולר בסיום הרבעון הראשון של השנה) ללא חובות, וכי היא התקדמה בביצוע תוכניותיה העסקיות, גם במצב הכלכלי העולמי הנוכחי.

החשיבות של הישארות ברשימה הראשית של הנאסד"ק היא קריטית, שכן כאשר חברה אינה עומדת בדרישות הסף, יש לכך השלכה - ולו תדמיתית - על לקוחותיה, משקיעיה ועובדיה. ובצורה אופרטיווית יותר, הנזילות בשוק ה-Small Cap ורשימת ה-OTC היא נמוכה במיוחד ולכן יכולים משקיעים "להיתקע" עם סחורה, לשלם עמלות גבוהות יותר לברוקרים על ביצוע פעולות ולסבול מתנודתיות של המניה.

נוסף לכל אלה, הכיסוי האנליסטי על החברה עשוי להיפסק מצד בתי השקעות גדולים, ואיתו גם הכיסוי התקשורתי (אם כי נטמנג' אינה מצטיינת בכיסוי אנליסטי ענף). מאחר שהמטבע של החברה - המניות - נחלש לאחר המחיקה ממסחר, יכולה להיות לכך השפעה הרסנית על יכולת החברה לגייס כספים או לבצע רכישות באמצעות מניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully