וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים מותיר המלצת "החזק" למניית החברה לישראל

גולן פרידנפלד

27.6.2002 / 11:50

ומציב לה מחיר יעד של 447 שקל - גבוה בכ-14% ממחיר השוק; נקודת האור היחידה בדו"חותיה של החברה לישראל תהיה כי"ל

בנק הפועלים מותיר את המלצת ה"החזק" למניית החברה לישראל ומציב לה מחיר יעד של 447 שקל - גבוה בכ-14% ממחיר השוק. האנליסטית רקפת לויסון-אפטר מציינת כי ההמלצה למניית החברה לישראל נותרת בעינה עקב המחזוריות השלילית המאפיינת את מרבית מאחזקותיה. טאואר , בה מחזיקה החברה לישראל בשיעור של כ-30%, סובלת מההאטה בה שרוי שוק המוליכים למחצה, אומרת האנליסטית, ורמות המחירים בשוק זה בעת השקת מפעל ה-FAB2 עדיין אינן ידועות.

צים, בה מחזיקה החברה לישראל בכ-48%, סובלת מעודף היצע בסחר העולמי שהוביל לירידת מחירים. לדברי לויסון-אפטר, התקדמות בהפרטת אחזקות המדינה בצים היתה יכולה להציף ערך, אולם בינתיים נראה כי לא רק שההפרטה אינה מתקדמת אלא היא על סף ביטול. האנליסטית מציינת כי בממשלה קיוו שמשקיע אסטרטגי בינלאומי נוסף יצטרף להשקעה בצים, אולם אפשרות זו נראית קלושה ביותר על רקע ירידת האטרקטיוויות שבהשקעה בחברה ישראלית בגין המצב הבטחוני.

גם מכיוונה של ההחזקה בבתי הזיקוק (26%) לא צפויה החברה לישראל ליהנות בתקופה הקרובה, מציינת האנליסטית. בשלושת הרבעונים האחרונים דיווחה בז"ן על הפסד נקי (כ-93 מיליון שקל ברבעון הראשון). השפל הכלכלי המתמשך בארצות המתועשות, ובמיוחד בארה"ב, והחורף הקל בארה"ב ובאירופה, גרמו לצמצום בביקוש למוצרי דלק, שלא לווה בצמצום מקביל בתפוקת בתי הזיקוק. עובדה זו, אומרת לויסון-אפטר, יצרה עודף היצע של מוצרי דלק בעולם בכלל ובאגן הים התיכון בפרט, וכתוצאה מכך היתה ירידה חדה במרווחי הזיקוק (מגמה שהחלה ברבעון השני אשתקד).

לדברי האנליסטית, בז"ן אף נפגעת מירידת ביקושים בשוק המקומי, מגמה שצפויה להימשך בינתיים. בנוסף לכך סבלה בז"ן בתקופת הדו"ח ממספר תקלות במתקניה, אשר הקטינו את הערך המוסף של תפוקתה ופגעו אף הם במרווח הזיקוק. מנגד, נהנתה החברה מירידה בהוצאות המימון שנבעה בעיקר מפיחות ריאלי נמוך יותר בתקופת הדו"ח מאשר ברבעון המקביל, ומירידה חדה בשיעורי הריבית, בעיקר על אשראי דולרי.

נקודת האור היחידה בהחזקותיה של החברה לישראל היא ההחזקה בשיעור של 53% בחברת כי"ל , אומרת לויסון-אפטר, שצפויה ליהנות מעליית מחירים במוצרים מעכבי הבערה שלה בשיעור של כ-10% וכן מעליית מחירים ענפית של מוצרי הפוספטים בעולם. בבנק הפועלים מעניקים המלצת "קנייה" למניית כי"ל ומציבים לה מחיר יעד של 5.6 שקלים - הגבוה ממחיר השוק בכ-20%.

בסיכומו של דבר מציינת האנליסטית כי החברה לישראל נסחרת בדיסקאונט של 23% על שוויה הכלכלי, כאשר הדיסקאונט בו היא אמורה להיסחר צריך להסתכם בכ-10%-15%, ומתאים לחברת אחזקה מסוגה של החברה לישראל. צמצום דיסקאונט זה, מוסיפה לויסון-אפטר, יקזז את ההרעה הצפויה השנה בביצועי 3 מאחזקותיה של החברה לישראל, כך שהמניה צפויה להקנות למשקיע תשואת שוק השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully