וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדן מוכרת לתנובה את החזקותיה באוליביה תמורת כ-8 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

27.6.2002 / 12:39

תרשום רווח הון של 10.5 מיליון שקל; התשלום כולל הלוואת בעלים שהעמידה קרדן לאוליביה, שסיימה את 2001 עם הפסד של 6.5 מיליון שקל

חברת קרדן , שבשליטת אבי שנור ויוסף גרניפלד, ממשיכה במדיניות ההתמקדות בליבת העסקים שלה. היום מכרה החברה את החזקותיה (45%) בחברת אוליביה לתנובה תמורת 8 מיליון שקל. הסכום כולל תשלום עבור הלוואת בעלים שהעמידה קרדן לאוליביה, ובכך משלימה תנובה את רכישת אוליביה מקרדן לאחר שבאוקטובר 2000 רכשה כ-55% מיצרנית המעדנים.

קרדן צפויה לרשום רווח הון כולל של 10.5 מיליון שקל בעקבות העסקה, וזאת לאחר שרשמה רווח של 3.8 מיליון שקל בסוף שנת 2000 בגין המכירה הקודמת של מניות אוליביה. הפסדי אוליביה הסתכמו בשנת 2001 בכ-6.5 מיליון שקל בעיקר בשל הוצאות הפרסום הגבוהות המושקעות בהחדרת המוצרים שלה. ברבעון הראשון של השנה הסתכמו ההפסדים של אוליביה בכ-500 אלף שקל. מקרדן נמסר כי אישור העסקה מותנה באישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים.

רווח ההון שינבע לקרדן מהעסקה צפוי לשפר מאוד את דו"חותיה הכספיים של הקבוצה ברבעון השלישי של השנה ולהפחית את ההפסדים שנגרמו לחברה בגין אחזקתה זו. בחברה מסרו כי מכירת אוליביה היא בהמשך למדיניות החברה, לפיה היא תתמקד בליבת העסקים שלה הכוללת את עסקי הנדל"ן, הטכנולוגיות וההשקעות בביטוח ובגופים פיננסיים במזרח ובמרכז אירופה.

אחת המכירות הפחות מוצלחות של קרדן היתה חברת באג מולטיסיסטמס, שהניבה לה הפסד הון של 7 מיליון שקל. לעומת זאת מכרה החברה את החזקותיה בקרדן הון תמורת 78 מיליון שקל ורשמה רווח הון בהיקף של 24.8 מיליון שקל. זו לא היתה המכירה האחרונה שביצעה קרדן במהלך השנה וחצי האחרונות, שכן היא מכרה גם את החזקותיה בחברת ענדן שעסקה בתוכנה ואשר הניבה לה רווח הון של 13 מיליון שקל.

קרדן דווחה על רווח של כ-50.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2002, שנבע ברובו מרווח של כ-63 מיליון שקל כתוצאה מביצוע עסקות הגנה דולריות בהיקף של כ-253 מיליון דולר בגין עסקת אי.די.בי. ההון העצמי של החברה לתום הרבעון הראשון של 2002 הסתכם בכ-254.9 מיליון שקל, והוא מהווה כ-17% ממאזנה. לחברה התחייבויות שוטפות לתאגידים בנקאיים בהיקף של כ-568.4 מיליון שקל. תזרימי המזומנים אשר נבעו מהפעילות השוטפת של החברה הסתכמו בכ-62 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully