וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יס מבקשת מביהמ"ש שיורה ל-ICP לשדר למנוייה את ערוץ 3 תחת צו מניעה קבוע

רוני קורן-דינר

27.6.2002 / 13:21

יס: מטרת האיומים להחשכת המסך היא להפעיל לחץ פסול כדי ש-YES תשלם סכומים ש-ICP לא זכאית להם

YES הגישה הבוקר המרצת פתיחה לביהמ"ש המחוזי, ובה היא מבקשת מביהמ"ש להצהיר כי על ICP, חברת התוכן בבעלות הכבלים המפיקה את ערוצים 3 ו-4, להמשיך ולספק לה את הערוץ כל עוד לא השתנו התנאים הבאים: כל עוד לא הוסכם ע"י פורום שיפוטי מוסמך כי קיים חוב כספי שאינו שנוי במחלוקת בין הצדדים; כל עוד המועצה לשידורי כבלים ולוויין לא שינתה את החלטתה לחייב את חברות הכבלים למכור ל-YES את ערוצים 3,4,5 ו-6; וכל עוד לא השתנו הכללים שקבע הממונה על ההגבלים העסקיים למיזוג חברות הכבלים, באופן שיפטור את ICP ממכירת ערוץ 3 ללוויין. עוד מבקשת YES מביהמ"ש לתת צו מניעה סופי בעניין, כל עוד לא השתנו התנאים שלעיל.

בנימוקיה, באמצעות עוה"ד גיורא ארדינסט, רמי בר נתן ותמר פז-תאני, כתבה חברת הלוויין כי חברות הכבלים מנסות לגלגל לפתחה את הקשיים אליהם נקלעה ICP, בשל חובותיהן אליה. "עניינה של תובענה זו הוא איומה הכוחני, הבלתי חוקי והבריוני של המשיבה (ICP - ר.ק) המושמע חדשות לבקרים, כי תגרום להחשכת מסכיה של מסכיה באופן שימנע ממנוייה לצפות בערוץ", נכתב בכתב התביעה. "מטרת האיומים האמורים היא לנסות ולהפעיל לחץ פסול כדי ש-YES תשלם למשיבה לאלתר סכומים שאינה זכאית להם, או למצער שחובת ומועד תשלומם שנויים במחלוקת".

עוד כותבת YES כי החשכת הערוץ תגרום פגיעה קשה ובלתי הפיכה בתחרות בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית, וכן תפגע בחברת הלוויין ובאמינותה בעיני מנוייה - ש-30% מהם מצהירים בסקרים כי הם צופים מדי יום בתוכנית אחת לפחות בערוץ 3.

ביום שני האחרון נענה שופט ביהמ"ש המחוזי, יהודה זפט, לבקשת חברת הלוויין YES והעניק לה צו מניעה זמני במעמד צד אחד למניעת הורדת ערוץ 3 ממסכיה. ICP מאיימת מזה כמה שבועות להפסיק להעביר את שידורי ערוץ 3 לחדר השידור של YES בשל חובות בסך 17 מיליון שקל עבור ערוצים 3 ו-4. YES טוענת כי סך החובות פחות בהרבה, ועומד על 5 מיליון שקל, אם בכלל. במעמד קבלת צו המניעה נדרשה YES להפקיד ערבות בנקאית של מיליון שקל עד לדיון שייערך במעמד שני הצדדים ב-7 ביולי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully