וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: עליות שערים בנאסד"ק בעקבות נתוני תמ"ג חיוביים

גל אשד

27.6.2002 / 23:11

טבע עולה ב-1.7% על רקע ציפייה שתקבל אישור ל-2 תרופות בהיקף מכירות שנתי של כ-2.2 מיליארד דולר


השווקים זוכים עם פתיחת המסחר היום למומנטום החיובי שנרשם עם סיום המסחר אמש. נראה כי המשקיעים עייפו מהשערוריות החשבנאויות בוול סטריט ומעדיפים להתייחס בשלב זה לנתונים מאקרו כלכליים שונים, בהם התמ"ג לרבעון הראשון של 2002 שמצח בשיעור של 6.1% לעומת הערכות בשוק ל-5.6%.

צ'ק פוינט עולה ב-4.4% - מניית החברה מתאוששת במעט ממחירי השפל אותן חוותה במהלך ימי המסחר האחרונים; טבע עולה ב-1.7% על רקע הערכה לאישור שתי תרופות בהיקף מכירות שנתי של התרופות המקוריות - כ-2.2 מיליארד דולר.

סקירת טרום מסחר

הסערה החשבונאית של וורלדקום שהרעידה אמש את השווקים עשויה להותיר אותתיה גם במהלך המסחר היום. לאוירה השלילית עשויה לתרום הודעתה של מוטרולה בדבר פיטורים נרחבים של עובדים בחברה. במהלך המסחר אמש ירד הנאסד"ק לרמות שפל של 5 שנים, אך לקראת סיום המסחר רשם המדד תיקון שהוביל לעלייה של 0.4%. טרם פתיחת המסחר היום מצביעים החוזים על ירידה של כ-0.5% בנאסד"ק, ומנגד על עלייה של 0.8% ב-S&P 500.

השווקים עוד לא הספיקו להתאושש מהשערוריה החשבונאית של וורלדקום, וכבר ניחתת עליהם מכה נוספת בדמות גל פיטורים רחב מצדה של יצרנית הטלפונים הסלולרים השנייה בגודלה בעולם, מוטרולה. בהודעה מסרה החברה כי עומדת לפטר כ-7,000 עובדים ממערך כוח האדם בחברה. עם זאת, ציינה החברה כי תעמוד או אפילו תעלה על תחזית ההכנסות של 6.4 מיליארד דולר ברבעון השני, ורווח תפעולי של 4 סנט למניה.

המשקיעים ינסו לשאוב היום זריקת עידוד מנתוני התמ"ג לרבעון הראשון שפורסמו טרם פתיחת המסחר היום, והצביעו על שיעור של 6.1%, לעומת הערכות בשוק כי התמ"ג יעמוד על שיעור של 5.6%. עוד בתחום המאקרו, הנתונים לדרישת מקומות עבודה חדשים במהלך השבוע האחרון שהצביעו על דרישה של 388 אלף משרות חדשות, לעומת השבוע הקודם בו הסתכמו מספר דורשי העבודה החדשים על 393 אלף.

תביעה ייצוגית נגד אמדוקס

בין החברות הישראליות צפויה אמדוקס לרכז עניין רב בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה כנגדה כי בכירים בחברת אמדוקס הפרו את חוקי ניירות ערך בארה"ב ובכך פגעו בערך המניה. בין השאר נטען כי החברה ניפחה באופן מלאכותי את ההזמנות למוצריה, וכי סיפקה תמונה מעוותת באשר לדרישה שיש למוצרי אמדוקס ושירותיה. בתגובה מסרה החברה כי היא מכחישה את האשמות שהוגשו כנגדה ובכוונתה כתב הגנה.

שלל האישורים עבור שיווקן של תרופות חדשות מצדה של חברת טבע מוסיף לזרום היום עם הערכה כי החברה צפויה לקבל בשבוע הקרוב את אישור ה-FDA לשיווק שתי תרופות חדשות, עם היקף מכירות של כ-2.2 מיליארד דולר ב-2001 (במונחי התרופה האתית). המדובר בתרופות ה-lisinopril וה-Lisinopril/HCTZ שהן גירסאות גנריות לתרופות ה-Prinivil ה- Prinizide של חברת Merck, שהפטנט עליהן אמור לפוג ב-29 ביוני 2002. מטבע נמסר כי החברה טרם קיבלה את האישור לשווק את המוצרים, אולם ישנה אפשרות שהאישור יגיע בימים הקרובים, עד לפקיעת הפטנט.

חברת נטמנג', קיבלה ביום חמישי שעבר מכתב התראה מהנהלת הנאסד"ק מפני מחיקה ממסחר ברשימה הראשית של הבורסה, לאחר שלא עמדה בתנאי הסף הנדרשים ממנה. למעשה, זהו המכתב השני במספר שהחברה מקבלת בשנה: ביוני 2001 היא הוזהרה על ידי הנהלת הנאסד"ק כי אינה עומד בדרישות, וקיבלה ארכה של 90 יום כדי לשנות המצב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully