וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התמ"ס: מבדיקה ראשונית - תלונת נשר בגין היצף ביבוא מלט מטורקיה, רומניה וירדן, מוצדקת

עתי"ם

27.6.2002 / 15:56

מהממצאים עולה, כי מחיר המטרה לנשר, שיאפשר לה רווחים סבירים, עומד על 269 שקל לטון



הממונה על היטל היצף והיטל משווה במשרד התמ"ס, ראובן פסח, הודיע היום על ממצאי הביניים לגבי תלונת נשר (מפעלי מלט ישראליים בע"מ) על יבוא בהיצף של מלט מרומניה, טורקיה וירדן.



בחודש ספטמבר הוגשה לממונה תלונה על ידי חברת נשר על יבוא מלט בהיצף מטורקיה, ירדן ורומניה. בנובמבר קבע הממונה, כי קיים יסוד לכאורה לתלונה בנוגע ליבוא מטורקיה ורומניה, וכי יש מקום לפתוח בחקירת התלונה. בבדצמבר נתקבלה החלטה דומה לגבי היבוא מירדן.

הממונה מצא בממצאי הביניים כי קיים לכאורה יבוא בהיצף של מלט בשיעור של 15%-31% מטורקיה, 105.5% מרומניה ו-33.6% מירדן. כמו כן מצא הממונה כי לכאורה ההיצף גרם לנזק משמעותי לנשר.



מהממצאים עולה, כי מחיר המטרה לנשר, שיאפשר לה רווחים סבירים, עומד על 269 שקל לטון. על פי מחיר זה תיקבע הערובה הזמנית לפי שיעור ההיטל הצפוי, 6.28 דולרים לטון על רוב היבוא מטורקיה (פרט ליבוא ממפעל אחד - 5.59 דולרים לטון), 8.68 דולרים לטון על יבוא מרומניה ו-10.85 דולרים לטון על יבוא מירדן.



חקירת ההיצף נמשכת והממצאים הסופיים יוגשו לוועדה המייעצת לנושא היטל היצף. הוועדה, בה חברים נציגים מהציבור, מגישה את המלצותיה לשרת התמ"ס, דליה איציק. החלטה סופית בנושא צפויה בעוד כחמישה חודשים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully