וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפניקס מודיעה רשמית לבית המשפט: לא ניתן להמשיך בהליכי המיזוג עם הדר

אמיר הלמר

27.6.2002 / 16:35

חברת הביטוח מציינת בהודעתה כי המשך הליכי המיזוג יחייבו פנייה מחודשת לביהמ"ש לזימון אסיפות בהדר

חברת הביטוח הפניקס הודיעה אתמול רשמית לביהמ"ש המחוזי בתל אביב כי לאור תוצאות ההצבעה של אסיפת בעלי המניות בהדר , לא ניתן להמשיך את הליכי הפיצול והמיזוג, אשר בסיומם אמורה היתה חברת הפניקס להתמזג עם החברה הבת של הדר.

הפניקס הגישה, יום לפני תום השנה האזרחית, בקשה לפיצול ומיזוג פעילותה - כך שהפעילות הביטוחית שלה תפוצל ממנה ותמוזג עם החברה הבת הדר, ואילו שאר הפעילויות יפוצלו לחברה נפרדת. כך, תהפוך הפניקס מחברת ביטוח לחברת אחזקות.

לצורך כך ביקשה הפניקס, באמצעות עו"ד פנחס רובין, לבצע את המהלך באמצעות סעיף 350 לחוק החברות - בקשה לביצוע הסדר בין בעלי המניות.

לאחרונה קיימה הדר את אסיפת בעלי המניות והתוצאה היתה הפסד צורם לפניקס המחזיקה בכ-80% מהדר. בסופה של האסיפה התברר כי מלבד הפניקס רק 1% מבעלי המניות בהדר שאינם נגועים בעניין אישי בעסקת המיזוג - (הפניקס והמניות שבידי מנכ"לה בר כוכבא בן גרא) הצביעו בעד המיזוג ואילו 12.7% מבעלי המניות שנכחו כנגדה. הפניקס העבירו את תוצאות ההצבעה לידיעת בית המשפט אך עד אתמול לא הודיעו לו מה בכוונתם לעשות.

אתמול העבירה הפניקס הודעה מטעמה לפיה "מחמת תוצאות ההצבעה באסיפת בעלי המניות של הדר, לא ניתן בשלב זה להמשיך בהליכי הפיצול והמיזוג. אם וכאשר יתחדשו ההליכים יחייב הדבר ככל הנראה פניה מחודשת לבית המשפט המחוזי הנכבד כדי לחזור ולקיים אסיפות מתאימות של בעלי מניות ונושים. על כך תוגשנה בבוא העת בקשות נפרדות וחדשות". הפניקס מציינם כי לנוכח זאת אין עוד מקום להמשיך בבקשות המצויות בפני ביהמ"ש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully