וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף עלה בחצי אחוז

אלי דניאל

30.6.2002 / 15:08

פרטנר נסוגה בכ-2.8%; מגמה חיובית בקבוצת אי.די.בי ובמניות שני הבנקים הגדולים; מחזור המסחר - 184 מיליון שקל

המגמה החיובית בבורסה של תל אביב נמשכה גם היום, וזאת על רקע העליות שנרשמו בסוף השבוע בבורסת הנאסד"ק והרגיעה היחסית במישור הבטחוני. גורם נוסף אשר השפיע על האווירה החיובית - העובדה שהיום היה יום המסחר האחרון של הרבעון השני, כך שהגופים המוסדיים ניסו לשפר במידת מה את התשואות שלהם לרבעון זה.

עם זאת, התמתנות הירידות בדולר במסגרת המסחר באופציות מיתנה במידת מה את המגמה החיובית בשוק, וכך מדד המעו"ף, אשר עלה בשעות הבוקר בכ-1.8%, סגר את היום בעלייה של כ-0.5% לרמה של 367.5 נקודות. מדד ת"א 100 הוסיף 1% לרמה של 357.4 נקודות, בעוד שמדד התל-טק 15 ירד ב-0.4% לרמה של 202 נקודות.

מחזור המסחר הסתכם בכ-184 מיליון שקל, כאשר במהלך משחק גמר המונדיאל בין ברזיל וגרמניה התבצעו עסקות בהיקף כספי של כ-17 מיליון שקל בלבד. למי שלא התעדכן עדיין, נגלה כי ברזיל ניצחה את גרמניה בתוצאה 0:2 מצמד שערים של רונאלדו.

מניית טבע ריכזה את המחזור השני בגובהו בשוק - 18.6 מיליון שקל - תוך שהיא מסיימת בירידה של 0.5%.

המגמה החיובית במניות הבנקים הגדולים נמשכה, כאשר מניית בנק הפועלים הוסיפה כ-0.8% ומניית לאומי הצפינה בכ-2.2%. מניית בנק טפחות, המצטרפת מחר למדד המעו"ף, המשיכה במסעה צפונה תוך שהיא רושמת עלייה של כ-5.6% במחזור של כ-10.6 מיליון שקל, בעוד שמניית בינלאומי 5, אשר תיגרע מן המדד, ירדה ב-3.7% במחזור של כ-6.7 מיליון שקל.

מניית פרטנר ירדה בשיעור של 2.8% במחזור של 20.7 מיליון שקל - וזאת לאחר שהחלה את המסחר בפער ארביטראז' שלילי של 5%. מנגד, מניית חברת התקשורת בזק הוסיפה 2.1%% במחזור של כ-14 מיליון שקל.

מניית תדיראן קשר ריכזה מחזור חריג של כ-5.2 מיליון שקל, תוך שהיא רושמת ירידה של 0.3%. זאת, למרות שהבוקר הודיעה החברה כי היא נמצאת בשלבים סופיים לסיכום שתי הזמנות לאספקת ציוד קשר טקטי למדינה אסייתית בהיקף של כ-133 מיליון דולר.

במניות קבוצת אי.די.בי נרשמו עליות שערים, כאשר אי.די.בי אחזקות הוסיפה 0.6%, אי.די.בי פיתוח טיפסה בכ-0.5%, דיסקונט השקעות נעה מעלה בכ-0.8% וכלל תעשיות (כללתע: ת"א) הצפינה בכ-0.8%.

מניות ענף הכימיה רושמות אף הן עליות, בשעה שמניית כי"ל טיפסה בכ-0.6% ומכתשים אגן הצפינה בכ-0.1%.

מבין המניות הדואליות בלטה מניית נייס בירידה של 4.6%, בעוד שאלרון הוסיפה 2.2% ואלביט מערכות עלתה ב-0.5%.

מניית ליפמן ריכזה מחזור חריג של כ-4.5 מיליון שקל, תוך שהיא נעה מטה בכ-1.9%. נראה כי החולשה במניה נבעה מחשש כי ההתפתחויות האחרונות בבנק יאפי קרדי, הלקוח הרביעי בגודלו של החברה, עשויות להשפיע על היקף המכירות שלה. בליפמן ציינו כי לקשיים אליהם נקלע הבנק הטורקי לא תהיה השפעה על פעילות החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully