וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשויות המכס של הולנד וישראל יגבירו שיתוף הפעולה

עתי"ם

1.7.2002 / 13:41

ישפרו העברת המידע בנושא הברחות הסמים והסיגריות; נהלים חדשים יאפשרו שיתוף פעולה גם בתחומים נוספים; סוכמו התנאים לניהול מעקב משותף אחרי חשודים והעברת עדויות להליכים משפטיים

מנהל אגף המכס ומע"מ איתן רוב ועמיתו ההולנדי הנס בודגראוון, סיכמו בסוף השבוע נהלים חדשים להעמקת שיתוף הפעולה בין רשויות המכס של ישראל והולנד בתחומי חקירות, העברת מידע, מתן עדות בבתי דין ותחומים נוספים.

בפגישה, שנערכה במסגרת הכנס השנתי של ארגון המכס העולמי בבריסל, העלו שני מנהלי המכס על נס את שיתוף הפעולה הפורה בין המכסים הן בתחומי חקירות והן בהדרכות, ובתחומי פישוט הליכים ומחשוב.

הולנד היתה אחת המדינות הראשונות שחתמה לפני כחמש שנים על הסכם לשיתוף פעולה בין רשויות המכס. מאז חתימת ההסכם, הועבר מידע רב על ידי שני הצדדים, הן בתחומי הונאות מסחריות - החל מהנמכות מחירים וכלה בנסיונות להברחת מכולות סיגריות - והן בנושא הברחות סמים על ידי בלדרים ומטענים.

לדברי רוב, לאור הזמן שעבר מחתימת ההסכם וההרחבה שחלה בשנים האחרונות בתחומי הטיפול של רשויות המכס (למשל, בנושאים כקניין רוחני והלבנת הון), נמצא שיש מקום לסכם נהלים חדשים שימסדו את ההסכם הקיים ויאפשרו שיתוף פעולה גם בתחומי הפעילות החדשים.

במסגרת הכללים שנקבעו, סוכמו ההיבטים הטכניים של בקשות לסיוע, הוגדרו נהלים במקרים בהם המכס של המדינה המתבקשת לסייע הוא לא הגוף המוסמך להעניק את הסיוע, סוכמו התנאים לביצוע מעקבים במסגרת סיוע, הוגדר מעמדם של פקידי מכס של רשות אחת הנמצאים בתפקיד במדינה השנייה, ונקבע נוהל לפיו יעידו עדים מרשות מכס של מדינה אחת בהליכים משפטיים במדינה השנייה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully