וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נייס תוציא את ייצור קו מוצריה המסורתיים לקבלן חיצוני; לא צפויים פיטורים

אמיר טייג

1.7.2002 / 14:07

נייס, שתתמקד בפעילות פיתוח ושיווק, תרכוש ממפעלה של פלקסטרוניקס במגדל העמק שירותי ייצור והתאמה ללקוח של מוצרי הקלטת הקול המסורתייםחברת נייס מערכות הודיעה היום כי החלה ביישום הסכם להעברת קו הייצור שלה לחברת פלקסטרוניקס הסינגפורית. במסגרת השלב הראשון בהסכם, תספק פלקסטרוניקס לנייס פתרון כולל לתהליך הייצור והאספקה של משפחת מוצרי הקלטת הקול של נייס.חיים שני, נשיא ומנכ"ל נייס, אמר כי מיקור החוץ (אאוטסורסינג) של פעולות הייצור ישפר את רווחיות החברה, ויקנה לה יתרון על פני מתחרותיה. "נייס תוכל להתמקד בפעילות הליבה שלה, ולהמשיך לשפר את השירות הניתן ללקוחותיה", אמר שני. מהחברה נמסר כי לא צפויים פיטורי עובדים בגין צעד זה.פלקסטרוניקס, חברה גלובלית המייצרת בכ-28 אתרי ייצור בעולם ובעלת היקף מכירות שנתי של כ-13 מיליארד דולר, מספקת שירותי ייצור בתחום האלקטרוניקה. החברה תבצע עבור נייס את מכלול התהליכים הקשורים בייצור - הזמנת המוצר, רכש החומרים, הייצור עצמו, בדיקת המוצר, התאמתו ללקוח והעברתו אליו. החברה מסינגפור מחזיקה מפעל במגדל העמק, בו היא צפויה לייצר את מערכות הקלטת הקול של נייס.עד לאחרונה ריכזה נייס את כל פעילות הייצור של מוצריה באתרי ייצור בישראל ובחו"ל, ובכך החזיקה בכל שרשרת הערך: מפיתוח, דרך ייצור ועד מכירה. הוצאת הייצור לגורם חיצוני ממקדת את פעילות החברה בתחומי הפיתוח והשיווק בלבד, שני תחומים בהם החברה מאמינה כי קיים לה יתרון תחרותי. בתחום הייצור, החברה מעריכה כי אינה יכולה להתחרות בעלויות הייצור הנמוכות של חברות מזרח אסיאתיות בעלות יתרון לגדול, ולפיכך מוציאה את הייצור לקבלן חיצוני.

רחלי גרשון מבנק הפועלים מציינת בסקירתה האנליסטית, שפורסה לפני כחודש, כי נייס ממשיכה להפגין שיפור משמעותי בתוצאותיה ונראה כי היא אכן חוזרת למסלול צמיחה, הליך לו ציפה השוק מזה זמן רב.
גרשון מציינת כי הרבעון הראשון של 2002 המשיך להצביע על התאוששות יפה בפעילות החברה, שבאה לידי ביטוי בזכייתה במספר חוזים משמעותיים, בירידה מתמשכת בהוצאות התפעוליות, בעיקר לנוכח תוכנית ההתייעלות שביצעה במהלך שנת 2001, ובשיפור ביתרות המזומנים וירידה ברמת המלאי.ברבעון השני של השנה צופה הנהלת נייס כי הכנסותיה יסתכמו ב-37-39 מיליון דולר. החברה הדגישה כי לנוכח העובדה שהרבעון הראשון של 2002 הסתיים עם צפיות משופרת, היא מרגישה נוח יותר עם התחזיות שהעניקה כבר ברבעון הקודם לצמיחה בשיעור של 20%-30% בשנת 2002, וחזרה לרווחיות במחצית השנייה של 2002.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully